Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

7 Şubat 2013 Perşembe

Alışveriş | Babysling

Yine hızlı bir postla karşınızdayım , bu sefer tam da şu an kullanmakta olduğum bir üründen bahsedeceğim. Bugüne kadar yazmamamın sebebi ise denemeden bahsetmek istemiyor oluşumdu. Şimdi gönül rahatlığıyla bahsedebilirim:)

Bebek hazırlıkları yaparken bazen hangisi daha iyi, ne almalıyım gibi soru işaretlerim oluyordu. Yine böyle bir günde twitter'a bana en iyi markası hangisi onu söyleyin de onu alayım gibi şeyler yazmıştım. Be kadar ümitsiz durumda olduğumu gören Naturna baby yetkilileri hemen yardımcı oldular ve bana wrap silng modellerinden gönderdiler. Kendilerine buradan tekrar teşekkür ediyorum, zarif notlarıyla da beni mutlu ettiler.

Peki ne işe yarıyor bu wrap sling, burada siteden alıntı yapalım:

 
Yeni doğan bebeğin 0-3 aylık döneminin aslında gebeliğin 4.trimesterı olduğuna inanılır. Bebek aslında dışarı çıkmaya tam hazır değildir. Bu yüzden yenidoğanlar sık sık ağlar. Özellikle akşam saatlerinde artan bu ağlamalara kolik denir. Daha birkaç gün/hafta önce annesini güvenli karnında yüzen bebek bu yeni hayata alışmaya çalışırken sık sık anneyi yanına çağırır. Anne bebeği emzirir, bebeğin minik midesi sütle birlikte gazla dolar, gaz çıkarılır bebek sakinleşir, yatağına koyulur, tekrar ağlar, anne tekrar emzirir, tekrar gaz, tekrar meme, sonra yine gaz.. diye devam eden döngünün içinde anne-baba bebekten başka bir şeyle uğraşamaz olur. Yeni anne günlük işlerini idame ettirmekte güçlük çeker.
İşte bu noktada wrap sling devreye girer. Anne bebeğiniz slinge koyar. Bebeğin tek teselli ve güvenlik nesnesi artık meme değildir. Gaz-meme-uykusuzluk döngüsü kırılır ve anne günlük işlerini daha rahat yapmaya başla

Daha önce bu üründen bahsedildiğini görmüştüm bir kaç yerde, ama hiç kullanabileceğim aklıma gelmemişti. Paket ofise geldiğinde arkadaşlar heyecan içinde açtık ve arkadaşlardan birinin tepkisi ben bunu çocuğum için kullanmam olmuştu:) Ben o kadar ön yargılı değildim ama benim de korkularım vardı.  Doğumdan kısa bir süre sonra annemlere yerleştim; evet, resmen yerleştim:) Wrap slingi evde bırakmıştım, önceki postlarda süper gazlı bir evladım olduğundan bahsetmiştim. Bazen aklıma geliyordu wrap sling acaba işe yarar mı diye düşünüyordum ama bebek henüz çok ufak olduğu için kullanmaya korkuyordum, günler günleri kovaladı. Bizim ilk aşı günümüz geldi, eşime wrap slingi getirttirdim ve aşı için yollandık. Sağlık ocağı çok yakın ve havada güzel olduğundan yürüyerek gidelim dedik. Bağlarken biraz zorlandığım itiraf etmeliyim, ama ikinci bağlamamda tek başıma  bağlayabildim:) Şu an kuzucuk bugünkü ağlama krizlerini şimdilik durdurmuş durumda, hem benden uzak değil, hem kendini anne karnındaki gibi güvende hissediyor hem ben de yazı yazabiliyorum:) Hepimiz mutluyuz yani ;) İlerleyen dönemlerde farklı modelleri de deneyeceğim ve tekrar paylaşacağım. 

Babysling modellerine ulaşmak isterseniz çok kolay online alışveriş imkanları da var. Hemen tık tık ! :)
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder