Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

7 Aralık 2012 Cuma

Bir Ayakkabı Macerası V. 2: Yves Rocher

Yves Rocher benim çok sevdiğim bir marka, o ufak mağazalarına girdiğimde bazen kendimi kaybettiğim doğrudur. Daha önce blogda el kreminden ne kadar memnun kaldığımı uzun uzun anlatmıştım:) Sanırım bitirebildiğim tek el kremi de olmalı. Ben ve kozmetiklerimin sorunu, aldığım ürünlerin çoğunun sonunu göremiyorum nedense.  Halbuki bitmiş ürünü çöpe atmak ne kadar keyiflidir. Ya düzenli kullanmamaktan ya da tam olarak aradığımı bulamamaktan belki de bir süre sonra sıkılmaktan çoğu zaman bu keyfi yaşayamam. Ama Yves Rocher bunu sağladı, basit bir el kremi demeyin, benim için çok önemli bir mevzu bu gerçekten. Hatta el kremleri üzerine uzun uzun yazabilirim.

Geçenlerde yine ayakkabı bakmam lazım diyerek attım kendimi alışveriş merkezine. Marmara Park'da dolanırken el kremim bitmişti diye Yves Rocher'e girdim. Sadece ve sadece el kremi alıp çıkacaktım ama olmadı. Bu aralar parfümlere de çok düşkün olduğumdan  bahsetmiştim. Tüm kokuları deneyeyim istedim :) Özellikle vanilya içerikli olanları. Ancak dediğim gibi vanilyalı olan her şey başımı döndürüyor. Deneyemedim.  Vazgeç bu sevdadan Emili dedim kendime. O ara daha önce denediğim Evidence parfümünü tekrar denedim ve tekrar bu kokuyu ne kadar çok beğendiğimi düşündüm. Ama almayacaktım. Tam kasaya doğru gittim sadece el kremini alacağım, oradaki çalışan %30 indirimden bahsetti ve bir de allık hediye edeceğini söyledi. İşte beynimde şimşek çakmasına sebep olan kelimeler! Bir süreliğine evden o kadar kolay çıkamayabilirim ve  indirim, bir de  hediyeyi düşününce, neden olmasın dedim. Yves Rocher'in sağ panelde görülen So Elixir parfümünü de çok merak ediyordum, ama onu deneyemedim. Üçten fazla koku deneyince insan neyin ne olduğunu unutuyor. Ya da kokular birbirine karıştığından eve geldiğinizde bu koku benim beğendiğim koku değildi diye düşünebiliyorsunuz. O yüzden zaten arada kahve koklatırlar ama ben Evidence'ı o kadar beğendim ki, fazla düşünmedim.Ayrıca çok kalıcı bir parfüm olduğunu söylemişlerdi. Bu da kesinlikle doğru.Evidence'in içeriğinde saf gül ve saf yasemin var, silhat esans yağı, bergamut esans yağı ve petitgrain esans yağı ile birlikte. İçeriğinde gül olan bazı kokular insana sadece gül suyunu hatırlatır ama bu böyle değil, emin olabilirsiniz. Bu kokunun yanlış hatırlamıyorsam EDT'si de var ama benim aldığım EDP.

Sonucu görüyorsunuz ama aynı gün kredi kartımı ve bankamatiğimi evde unuttuğum için
üstüne ayakkabı bakmadım bile.. Bu arada hani bir süreliğine eskisi kadar kolay evden çıkmayacağımı düşünüyordum ya, Yves Rocher'in internet sitesinden de kolaylıkla alışveriş edebiliyorsunuz, ben ilk seferinde sistemsel bir sıkıntı yaşadım ama twitterdan iletişime geçip düzelttiler. 

Allığı ilk defa bugün kullanacağım şimdilik bir şey söyleyemiyorum, ben soluk benizli olduğumdan dolayı, oradaki hanım kibarlık edip açık tenli olduğumu söyledi:), bana bu rengi önerdi. Bakalım nasıl duracak. Şu aralar çok makyaj yapmasam da kullandığım renkten farklı aslında, belki ikisini karıştırır öyle sürerim.

Bu arada bugün Cuma, hepinizin Cuma'sı mübarek olsun.Kimin nerede ne sıkıntısı varsa Rabbim gidersin inşallah. 
Share this article with your friends.

1 yorum:

  1. güle güle kullan canım...
    zaten hep öyle oluyor...
    başka şey almal yada bamak için giriyorsun mağazaya...

    ama başka birşey görünce onuda alıyorsun :))

    YanıtlaSil