Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

5 Kasım 2012 Pazartesi

Son Zamanlarda #1

Son zamanlarda postlarımı daha sık yapma imkanım olacak belki de bilemiyorum ama numara vermeden olmayacak diye düşünmeye başladım. Bundan sonrakileri numaralandırmış olacağım, hani şaşırmayın diye açıklayayım istedim:)

Hayatımdan bilumum şeker, çikolata, mantı, makarna ve pilavı çıkarma operasyonu yapmak durumunda kaldım. Hamilelik şekeri çıktı, kendimi tekrar iyi hissetmeye başladığımda kaçamaklar yapabilirim belki. Dengeli beslendiğimde günlerce canım hiç çikolata istemiyor bile ama bir anda da krize girebiliyorum. Eşime talimat veriyorum, beni durdur diye, ama beni durdurmak istediğinde küsüyorum, kırılıyorum da. Hamilelik zor iş vesselam:)
Okumalara bir ara verdim gibi geldiğinden bu aralar arttırdım ve çeşit kattım. İlk defa Sibel Eraslan'ın bir kitabını okuyorum. Henüz yorum yapmayacağım ama umduğumdan iyi ve umduğumdan kötü olduğu bölümler var. Ama genel düşüncem okunmalı. Bunu bitirdikten sonra bir süre sonra başka bir kitabını da okuyabilirim.


Tekrar tekrar okumak, notlar almak ve yazmak. Kim bilir belki de bir kaç hafta sonra hayatım sadece bunlardan ibaret olur. Şikayetçi olacağımı sanmıyorum ama Rabbim mahçup ve pişman etmesin. Amin. Daha önce altını çizmeden okuduğum kitaplar için pişmanım bu arada, şimdi acımadan çizmek karalamak istiyorum.Hamilelik şekeri beni sağlıklı beslenme olayına itti, daha önce evde hiç yapmadığım yemekleri yapmaya başladım. Açıkçası çok da kötü olmadı. Yapabildikçe daha çok heves ettim. Bu arada hafta sonu ilk defa eşime pazı yedirdim, ne onun annesi ne benim anneme inanır bu duruma. Keşke fotoğraflasaydım. O da bana ayak uydurmak durumunda kalıyor. Benim de hoşuma gidiyor. Kilomuza da yansıyacak inşallah bu durum, benimkine yansımaya başladı bile. Tabii geç kaldım biraz bu sağlıklı beslenme olayında ama olsun, zararın neresinden dönülse kardır.


Hamile pantolonlarını saymıyorum ama ilk hamile alışverişimi Asos'tan yaptım. Ayrıca kendisi Asos'tan da ilk alışverişim oldu. Bununla ilgili ayrı bir yazı gelecek. Benim gibi online alışverişi seven birinin yurtdışı alışverişlerine bu kadar mesafeli durması bana bile garip geliyor. Ama açılışı yaptım bir kere. Gerçi daha önce Amazon ve Strawberry alışverişlerim olmuştu ama Asos ilk oldu.

Kombinler de ayrı bir postla gelecek. (Yazar burada beklemede kalın, çok post gelecek demek istiyor.)


Gelen hediye paketleri mutlu ediyor. Bu aralar ciddi derecede keyifsizim aslında. Hayatımla ilgili bahsedemediğim bazı sorunlardan biri için Cuma günü resti çektim. Şimdi haber bekleme zamanı, iki yol var, ikisi de bilinmezlik dolu. Bu iki yolun hangisinin olacağını görmem için beklemem gerekiyor. Belirsizlik, beni mutsuz ediyor. Kilo vermemim sebebplerinden biri de bu olmalı. 
Tak etmiş demek ki dedim içimden. Bakalım, Mevlam neylerse güzel eyler diyip kabullenmeli her şeyi.Leoparlar kurduğumuz yakın ilişkimiz devam ediyor. Bu çantayı da çok severek almıştım ancak dün akşam yatak odamın çekmesine takılıp çizildiğini fark ettim. Daha kombin postlarını yayınlayamadan hem de. Takıntılı bir insan olarak bu duruma oldukça üzüldüm tabii. Kimsenin görmeyeceği bir şey aslında ama ben onu orada görüyorum, yerini biliyorum ya yetiyor o bana.


Mutfakla daha fazla haşır neşir olduğum şu günlerde, kendimi evin düzenine de temziliğine de verdim. Boş duranı Allah sevmez ve boş durursam düşünceler üstüme gelir diyerek elimi bir sıcak suya bir soğu suya sokuyorum. Haliyle daha çok bakmam gerekiyor. Bunlar da benim en büyük yardımcı oluyor. İkisinden de çok memnunum , eğer sizin de le kuruluğu gibi bir probleminiz varsa hemen tık tık!


Geçen ay Cnbc-e dergiyi sırf bu defter için aldım diyebilirim. Doğumdan önce nasip olursa yapmak istediğim 3 röportaj vardı. Birini yaptım ama yayınlanması için biraz zamana ihtiyacı var. Diğer ikisini de yapabilirsem eğer çok mutlu olacağım. İşte o röportajlarla ilgili çalışmalarımı bu deftere not edeceğim. 


Oldukça uzun bir post oldu ama fotoğrafların bir kısmını da ayıkladım, diğerleri de sonraki posta artık.


Share this article with your friends.

1 yorum: