Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

27 Kasım 2012 Salı

Keyif | Gü

Blogda daha önce hiç bahsetmedim ama hamilelik şekeri çıktı ve ben de diet yapmaya başladım haliyle. Diet yapıyorum, yaptığım yürüyüşleri arttırdım ancak arada bir krizlere girdiğim oluyor. Bu krizlerden bir tanesinin hikayesini okuyacaksınız.

Anladım ki çikolata, çikolatalı tatlılar benim hayatımda büyük yer kaplıyormuş. Neyse bu vesile ile daha sağlıklı besinler tüketmeye de çalışıyorum, bir yandan da kendim yemek yapmaya da başladım. Bu bir yandan iyi bir gelişme ama bir yandan da kızıyorum kendime, sen yıllarca yemeğe dair hiç bir şey öğrenme, evlendikten sonra bile yemek yapma, sonra en çok dinlenmen, şımartılman gereken zaman diliminde birden yemek yapmaya heves et. En çok şımartılmam zaman dilimi de bu arada hamileliğimin son iki ayıydı :) Bugün itibariyle 33. haftasını doldurmuş bir emilianata var karşınızda. 

Arada bir kaçamak yapıp, acısını kendisinden çıkardığım da doğrudur:) Daha çok yürüyüş yapıp, mesela başka yiyeceğim bir şeyden kısmak gibi.

Gü, daha önce duymadığım bir tatlıydı. Zaten Starbucks'larda yeni satılmaya başladı...Yeni şeyler dinlemeyi seven ben , twitter'da Itır Yıldız'ın ağzımın suyunu akıtmasıyla merak ettim, merağın yanı sıra ciddi ciddi de canım çekti. Eşime bir sms gönderdim, anlattım canım çok tatlı çekti, bana alır mısın? Sonuç olarak eve iki kutuyla dönüp beni mutlu etti. Evet, evet biliyorum, almasaydı daha iyiydi:)


İlk paketi o gün yedim ama çok da soğuk değildi haliyle, o yüzden tam emin olamadım ne düşündüğümden ilk başta karamel tadı biraz baydı sanki ama ertesi gün iş yerindeyken gözümün önünde ambalajıyla tadıyla Gü gezindiğini söylersem yalan olmaz:)İkinci gün ise haliyle buz gibi bir Gü paketini açmış oldum. İşte o zaman kendisinin gerçek tadını alabildim. Üç kat tat, farklı katlarda farklı tatlar olan cam paketlerle servsi edilen bir tatlı Gü. Zaten cama olan düşkünlüğüm yüzden kendisini sevmiştim. Soğuk tüketince daha çok sevdim. Bu da ancak yarısına geldiğimde çekmeyi akıl ettiğim fotoğrafı. 

Aslında sizinle detaylı bir şekilde içeriğini paylaşacaktım ama, ambalajının fotoğrafını çekmeyi unutmuşum. Benim yediğim, muzlu karamelli olandı. Limonlu versiyonu da varmış ama onu henüz yemedim.  Çok yoğun bir muz tadı almıyorsunuz ancak karamel tadını vermiş. Üç kat bir pasta olarak düşünün , üstte görüldüğü gibi çikolata ortada muzlu krema , en altta da bir bisküvi karşımı diyelim:) İçindekiler listesinden aklımda bir mascarpone peyniri kalmış. 

Bu tatlıları yedikten sonra çektiğim vicdan azabı da yanıma kar kaldı, amaaan yarım saat fazla yürürüm dedim ve yürüdüm.
Share this article with your friends.

2 yorum: