Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

2 Kasım 2012 Cuma

Bazen Alışveriş İhtiyaç Olur

Hamilelik beni alışveriş konusunda frenlese de dolaba bakıp giyinemediğim canım kıyafetler için üzülüyorum ve bazen kendimi kötü hissediyorum. Güzel güzel kıyafetlerim haliyle olamıyor karnımdan dolayı. Geçen haftalarda ilk defa kendime hamile kıyafeti aldım hem de bayramlık olarak:) Bugüne kadar hep hamilelik sonrasında da giyinebileceğim şeyler aldım.Aslında bu bir yandan gurur verici bir şey:P 8. aydayım ve daha yeni yeni hamile kıyafetleri aldım. Aslında biraz inadımdan oldu biraz da araştırmacı kişiliğimden, hatta benim gibi hemen hamile kıyafetlerine bürünmek ve yatırım yapmak istemeyenler için tavsiyelerle dolu bir yazı da hazırlayacağım.

Bir ara çok yakındım, hatta dedim ki hamile kıyafeti seçeneği olmayan internet alışveriş sitesi şu anda gözümde hep yarım. Sağolsun bu yakınmalarıma Meyye karşı koymadı ve tavsiyelerde bulundu, onun tavsiyelerinden de bahsedeceğim:) Hatta bir tanesini hemen uygulamaya koydum, bayramda da kombini yaptım, fotoğraf makinesinde...

Hani alışveriş sitelerinde hamile kıyafetleri yok demiştim ya, bunun üstüne denk geldi sanırım, Vipdükkan'da hamile kıyafetleriyle ilgili bir kampanya gördüm. Ben böyle önünde yumurta ya da çocuk desenli bodyleri sevmiyorum, zaten normalde body sevmiyorum. Bu kampanya da ağırlıklı olarak o ürünler vardı, o yüzden almadım hiç bir şey...Sevmiyorum onları, bir de karnımı ortaya çıkarmak gibi bir niyetim yok. Bu konudaki çabamı kimse anlamıyor aslında:) Buradan da açıklayayım bir kere daha; ortada ben hamileyim şeklinde dolaşmak hoşuma gitmiyor, ben karnımda desenli tişörtü giysem giysem evde giyerim ki bu zamana kadar onu bile yapmadım:), ikincisi ben kendimi geçici bir dönem de olsa büyük karınlı olarak sevemiyorum:) yani böyleyim... tamam, bu hamilelik ama hamile de olsam zarif ve zayıf görünmek istiyorum. Son ve en önemli neden olarak da çocuğun hayası anne karnında gelişiyor , haya ve edep çok önemli. Rabbim bize çocuk yetiştirmede kolaylık versin ama ben çocuğumun kendini çocukluğunda da olsa bilmesini isterim. Bu gibi nedenler var işte:)  Ama yine de 8 ay olmuş gizle gizle nereye kadar ve sıfır karın diye bir şey de yok artık hamile kıyafetleri ile şıklık çabası var ki ne yalan söyleyeyim başarılı olduğumu düşünüyorum:)

Her neyse... daha sonra dün Limango'da Gör&Sin Maternity'nin bir kampanyasını gördüm. Aslında ben artık alışveriş istelerine hem yoğunluktan hem de bana şu anda olmayacak şeylere para harcamamak için hiç girmiyorum ama arkadaşım tasarım çocuk kıyafetlerini olduğunu söyleyince dayanamayıp girdim:) ve tasarım kıyafetlere bakmaktan vazgeçip burada hamile giyim de vardır kesin dedim:) Yanılmamışım, limango bu konuda şaşırtmadı beni ve hatta mutlu etti.

Sonuç bu:

Kolları kısa, yakası açık, boyu kısa mı:) Bayram da kendime yakalık ve kolluk aldım, onların rahatlığıyla ilgili ayrı bir yazı gelecek ayrıca. Bir de son zamanlarda ben böyle elbiselerle kombinlemeye başladım. En başından beri pantolon giyinmeye karşıydım ama hamilelik boyunca ağırlıklı pantolon giyindim ve onları ya uzun tuniklerle ya da böyle elbiselerle kombinledim hep. Oldukça rahat oldu. Hatta bir kaç kombini paylaştıktan sonra toplu bir öneri postu gelecek bu konu hakkında:) Gördüğünüz gibi bir sürü yazacak konu var bekleyen:)

Sonra bu gün dayanamadım 1V1Y'den gelen maile karşı koyamadım açıkçası...Orada Twist, İpekyol kampanyalarını görünce çok cazip geldi ve Twist'ten sepete şunu attım. Hamilelik kıyafetini doğumdan sonra kullanabilir miyim bilmem ama bu hırkayı her türlü giyerim:) Bu kış sanırım bu şekilde geçer, uzun hırkalar, elbiseler falan:)
Şimdi merakla bekliyorum:)Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder