Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

24 Eylül 2012 Pazartesi

Paket Var!

Günaydın!

Hafta sonum o kadar yoğun ve çok şükür iyi geçti ki pazartesiyi hissedemiyorum bile:) Bu hafta sonu iyi şeyler yaptığımı hissediyorum:) İnsanı en çok mutlu eden şey, başkasını mutlu etmek o sayede siz de mutlu oluyorsunuz. 

Geçen hafta gelen bir paketten bahsetmek istiyorum ve beni neredeyse ağlatacak bir jestten. Ivoryroad  bloğunu ne kadar çok sevdiğimi biliyorsunuz, bloğun sahibesini de ayrı bir seviyorum. Kendisi bloğunda ara ara vintage çantaları ya da etek, gömlek, şal gibi şeylerin satışını duyuruyor. Ki ben hepsini ilgiyle takip ediyorum, hatta daha önce paylaştığım, aşık olduğum ilk vintage çantamı da ondan almıştım. Ben çantayı almaya tek bir fotoğraftan karar vermiştim ama o tüm fotoğrafları bana tekrar gönderip, emin olmamı istemişti, öyle de hassastır kendisi:)

Sonra benim gözüm bir sürü şeyde daha kaldı, şu asos çantada , şu güzelim eteklerin hepsinde... eğer hamile olmasaydım o eteklerin hepsinden sipariş verebilirdim ki bir an hamile olduğumu unutup ona hepsinden istiyorum demiş olabilirim, kendimde değildim hatırlamıyorum:) 

Gittim geldim, artık almamam lazım bir şeyler diye vıdı vıdı ettim, ama sonunda dayanamadım. Sağolsun kendisi çok yardımcı oldu bana, tüm sorularımı yanıtladı teker teker. Etek konusunda da içinden birini seç diye kendime limit koydum ve çamlılardan sarı olanı seçtim. 

İş beden konusuna gelince bir depresyona girdim ki sormayın, elime mezurayı alınca karnımın büyüklüğünü farkettim.  Aldığım kilolar aslında normal sınırda hala, ama insan ne kadar değiştiğini eski bedeniyle kendini karşılaştırınca anlıyor. Neyse bu konuyla ilgili yakınmalarımı başka bir posta saklıyorum:) 

Sonunda ivoryroad 'un çabasıyla bir ölçü çıkardım ama ne yalan söyleyeyim içimde bir ümitsizlik var böyle, etek bedenime olacak ama üstümde güzel durmayacakmış gibi geldi. Etek gelene kadar tekrar büyürüm diye bile düşündüm:) Dedim en kötü zayıfladığımda giyerim ne yapayım, çok beğendim eteği.

Sonra terzisi işlerini bitirince bana kargo paketi geleceğinden bahsetti:) Ben de merakla bekliyorum haliyle, etekten çok gözümü çantaya dikmiş durumdayım çünkü eteklerin göbeğimi çıkardığına dair de bir inancım oluşmuştu. Bu aralar çoğunlukla pantolon giyiniyorum bu yüzden...Paketim geldi, geleceğinden de tabii ki haberim vardı ama yine de meraklanıyordum.

Paketi açmamla beni bir duygusal hal aldı, çünkü çanta ve eteğin yanı sıra bir şey daha vardı ki hala o anki duygularımı anlatamıyorum! Daha önce yine çantamla beraber ufak bir hediye göndermişti ancak bu seferki benim için değil, benim ufaklık içindi. Bebeğimin ilk yeleğini ivoryroad almış oldu, ben daha bebek için hiç bir hazırlık yapmazken, başkalarının onu düşünmesi çok güzel bir duygu.

Çok ilginç geliyor, bebeğimin ilk patiğini Zeynep, ilk yeleğini de Nur  göndermiş oldu ve ben ikisinde de ne diyeceğimi ne edeceğimi şaşırmış duruma geldim. Nasıl desem, sadece gönül bağı kurduğun insanların seni düşünüp böyle şeyler yapması o kadar güzel ki, yine yeniden anlatamıyorum. Ama oğlum geldiğinde ona anlatacağım, bu ilk patikle ilk yeleği de hep saklayacağım. Bir kaç nesilin bunları giydiğini hayal etmek, zamanı sınırlamamak, oğlumun kokusunun sinen bir şeyin üstüne, yiğenlerimin belki de torunlarımın kokusunun da sineceğini düşünmek çok hoş bir hayal. O kadar güzel bir yelek ki üstelik, ne kadar teşekkür etsem az... Karşılığında ne yaparsam yapayım yerini dolduramayacağım bir hediye bu. Şimdi mesela bebeğin yelekle ve patiğiyle çekilmiş fotoğrafı canlanıyor gözümde, ikisine de o fotoğrafı Allah nasip ederse göndereceğim:) 

Gelelim eteğime, benim için çok uğraştı, bedeni nasıl olacak diye soru işaretlerim de vardı. Hatta bana zayıfladığında daraltıp da giyersin dedi ve beklenen eteğim geldi. Desenini postlardan gördünüz diye çok detaylı çekmedim fotoğrafları. Etek dikişiyle, kesimiyle,astarıyla fermuarıyla tek kelimeyle harika! Benim için belini lastikli yaptılar, kilo aldığımda da giyebileyim diye. Şu an hafif bol gelse de 9. ayda dahi çok rahatlıkla giyerim. Çok ama çok memnun kaldım, sadece ben değil eteğimi gören, dikişlerine bakan herkes çok beğendi. Eteğin her bir yerine baktığımda sanki özel olarak düşünülmüşüm gibi hissediyorum, sanki herhangi bir terziye gidip ölçü vererek yaptırsaydım böylesine güzel, böylesine benim için olamazdı gibi geliyor. Lastiği bile o kadar yumuşak ve belli olmayacak şekilde yapılmış ki yapanın işinin ehli olduğunu düşündürtüyor.


Çok laf, az fotoğraf oldu ama az bile anlattım içimdekileri. Eteğimle farklı farklı kombinler yapıp bloğa da koymayı planlıyorum. O zaman çok daha detaylı ve daha net fotoğraflar da olacak. Bu arada siz de ivoryroad'u takibe alın, aldırın. Pişman olmazsınız, benden söylemesi:)

Sevgiler.


Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. tatlım hediyelerinizi güle güle kullanın...

  YanıtlaSil
 2. sabırsızlıkla bekliyorum o günü :))

  YanıtlaSil
 3. yeni post var mı diye baktım görünce maşallah dedim,istikrar önemli bloglarda. insan bir blogda okumaya alıştıysa bekliyor okumak için :)

  güle güle kullanın eteği de.

  YanıtlaSil
 4. @gurme şirine, çok teşekkür ederim:)

  @zeynep, ne yalan söyleyeyim ben de sabırsızlanmaya başladım bir yandan da korkuyorum:)

  @ebru, elimden geldiğince her yere yetişmeye çalışıyorum ama bloğumu çok seviyorum, zamanım kalsa her gün yazacağım, teşekkürler:)

  YanıtlaSil