Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

6 Eylül 2012 Perşembe

I Love Vintage


Vintage çocukken elbette ki bilmediğim bir terimdi. Çocuk vintagedan ne anlar:) Ama sanırım genlerimi babamdan almışım, eski eşyalara, geçmişi hatırlatan her şeye çok büyük saygı ve sevgi duydum. Babaannemden kalan bir karakafayı evde tutmak için uğraştığımızı çok net hatırlıyorum. Bundan önceki dönemde de anneme çantalarını başkasına vermemesi için nasıl yalvardığımı. Evet, özellikle çantalarını. Bazen kendimi nereden geldi bu moda aşkı diye sorgulasam da bir bakıyorum bir bağlantı var hep hayatımda. Çocukken de çantaları severmişim ve annemi ileride kullanabileceğime dair ikna etmeye çalışırmışım.Hatta anne bunlar ileride çok değerli olacak demiştim de niye kızım biz kraliyet ailesi miyiz demişti:) İkna kabiliyetim yetersiz olmuş ki annem hiç bir şey bırakmadı. Gözünde eski ne varsa attı, ben de en ufak bir hatırayı dahi saklama peşine düştüm. Hala da garip garip şeyleri sırf üstüne anılarım sindi diye sakladığım oluyor. 

Aklımda kalan beyaz bir çanta var mesela, yok şimdi öylesi. Bulsam alıcam, o kadar. Belki bir gün karşıma çıkar..

Bir ara eskicileri dolaşayım dedim ama bir türlü fırsat bulamadım.Bir de vintage nedir bilmeyenlere anlatmak çok zor oluyor, başkasının çöpünü nasıl kullanırsın bakışları oluyor ki onlara anlatmakla hiiç zaman kaybetmiyorum.

 Nerede ikinci el eşya satışına dair bir haber görsem sevindim. Ulaşamadım belki ama sevindim. İyi şeyler oluyor dedim içimden.Geçen hafta İconjane, Moda Cadısı ve Offnegiysem bloglarının düzenlendiği Ilovesale2'e katılmayı deli gibi istedim ama yine olmadı. Bu da o iyi şeylerden biriydi. Orada olup bir sürü fotoğraf çekip, eve ganimetlerimle dönüp sizinle paylaşmak gibi hayallerim vardı.Nasip. Ulaşamadım, ulaşamadım derken sonra bloğuna deli olduğum ivoryroad'ın bu vintage çantayı satmak istediğini gördüm ve bingoo! Dedim ki bu benim olmalı:) Böyle havalara uçan bir emilianata düşünün, hah işte o benim:)

Gördüğünüz gibi ilk vintage çantam, açılışı sonunda bir şekilde olsa da yapabildim. İnşallah devamı gelir diyorum. Belki de vintage merakım başka bir şekilde karşınıza çıkar. Çok çalışmam, çok şey öğrenmem lazım ama tekrar söylüyorum, dualarınızı istiyorum çünkü çok işe yaradığına inanıyorum:)Hafta sonu cici çantamla güzel anlar geçirip, kombini de bloğumda paylaşmayı bekliyorum. O zamana kadar daha kaliteli fotoğraflar için bekleyeceksiniz.

Bu arada caanım ivoryroad'ın güzelim bloğunu ziyaret etmeyi unutmayın, görsel olarak çok hoşunuza gidecek şeyler var. Şimdilik az paylaşımı varmış gibi görünse de, zengin bir dünya sizi bekliyor. İnanın tekrar tekrar postlarına baktığım oluyor kii bunu yapabilen çok az sayıda blog var gözümde. Kendisi bazen tanıdıklarının satışı yaptığı ürünlerden hatta kendisinin satabileceği ürünlerden de bahsediyor kii ben bir etek, bir çanta ve bir şal gözüme kestirdim. Hatta bugün koyduğu tuniklerin büyük bedeni yapılabilirse bence hamileliğimin sonuna kadar rahatlıkla giyebilirim:) Onlar benim, dokunanı yakarım! :)
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder