Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

1 Eylül 2012 Cumartesi

Doğumgünü

Sanki biraz tembelleşmişim ya da yoğunlaşan işlerin yanı sıra kendimi eğitmeye adadığım bu süreçte bloğu biraz ihmal etmişim gibi, arada bir cee-ee yapıp gidiyorum ama doğumgünü postumu daha yazamadım bile. Ben de geciktirmemek adına bir yerden başlayayım istedim. Diğer hediyeleri de kendime aldığım hediyelerle birlikte paylaşacağım aslında:) 
Daha önce bir kaç kere yazdım, hamilelik nedeniyle bu sene ki doğumgünüme karşı biraz hevessizdim, kimse kutlamasa üzülürdüm belki yine ama kutlama beklemediğim için gelen her telefonla, her mesajla çocuklar gibi sevindim durdum. Bir de gelen hediyeler vardı ki, her birinde sesimin titrediğini, gözümün dolduğunu söyleyebilirim. Bu hediyelerden ilk aslında şu ana kadar hiç görmediğim ama farkına varmadan gönül bağı kurmuş olduğumuz ZIT'tıma ait:) O kendime benimadımzıt diyor benim de çok hoşuma gidiyor. Bloğu da var üstelik:)

Zeynep'in benim için bir şeyler hazırladığını biliyordum, hatta bir kaç kere de uyardım sakın diye, ama beni dinlemedi ve her seferinde el emeği, ufak tefek şeyler, sen sıkma canını diye beni sakinleştirdi:) Doğum günüme tam bir hafta kala düşük tehlikesiyle ben annemlere yerleşince o da paketinin hazır olduğunu söyleyince ben de annemlerin adresini verdim. Doğum günümden önce gelen bir paket olacaktı ama kargo şirketinin üstün çabaları tam doğum günüme isabet ettirmeyi başardı:) Ben de ayaklanıp kendi evime ufaktan geçiş yaptığımdan paketi almak için gittiğimde biz üç kız kardeş heyecanla aslında hiç görüşmediğim ama bloğumda yazdıklarımdan dolayı bana sempati duymuş, beni sevmiş birinin hediyelerini açmaya başladık:)

Paket paket içinde dediğimiz bu paketin içinden çıkanların her biri öylesine ince düşünülmüş, hepsi için emek harcanmış şeylerdi ki kendimden utandım. Uzun zamandır kimse için böyle bir jest yapmamıştım ve bir an düşündüm, ben bu kadar sevilmek için ne yaptım? Aslında hiç gerçekten hiç bir şey yapmadım. Onun temiz kalbi beni sevmeyi tercih etti sanırım ki ben bu sevgi için ne kadar şükretsem azdır.


İşte bu hediyeyi görünce çok etkilendim gerçekten çünkü ben daha hiç hazırlık yapmaya başlamamışken( kendimi düşünmeyi bırakamadım henüz) Zeynep beni düşünmüş ve kış bebeğime hazırlık yapmaya başlamış bile. 

Paketin devamı ise sadece bana aitti:)


İçinde sırasıyla yazılmış mektuplar vardı ki, dünya üzerinde hala mektup kadar hoş bir iletişim şeklinin olmadığını düşünen o eski kafalardanım ben. Biri bana bir mektup yazsana, ben senelerce saklayayım hele ki mektuplar Zeynep'inki gibi içten yazılmışsa . Böyle bir hediyenin karşılığı olarak ben hiç bir şey yapamam sadece okudukça ve hatırladıkça onun bu güzel temiz kalbini ömrünün sonuna kadar saklaması için dua etmekten başka...

Geçenlerde Emilianata denilince aklınıza gelenleri sormuştum, oldukça da güzel cevaplar almıştım ama ne yalan söyleyeyim hiç bir bu cevaplar kadar yüzümü güldürmedi. Elimden gelse hepsini tek tek fotoğraflayacaktım ama yapamadım:) Benim için çizilmiş karikatürler de vardı ki, hepsi çok şirindi:)


Kitap ayracı kolleksiyonumun olduğundan hiç bahsettim mi bilmiyorum ama benim için bir sürü el emeği göz nuru kitap ayracı hazırlamış, bazılarının arkasında ebru da var ki bunu da Zeynep'in kardeşi yapmış. Ailece benim için çalışmışlar gibi hissettim kendimi resmen, çok mahcubum...


Ayraçların arkasında dualar ve hadisler olması beni ayrı mutlu ettim desem. Biz tam bunları incelerken annem de odaya girdi ve ayraçların arkasında yazanları okuyunca o da sevindi:) Allah'ı hatırlatan gönül dostlarının olması çok güzel bir duygu.


Armparty olayına Zeynep ve kardeşi damgasını vurdu, o kadar çok renk ve çeşit vardı ki bir anda hangisini takacağımı şaşırdım, hemen iki tanesini bileğime taktım ve baktıkça doğum gününde aldığın hediyelerden daha önemlisinin insanın sevdikleri tarafından düşünülmesi olduğunu hatırladım.


Altından hiç bir zaman kalkamayacağımı düşündüğüm hediyelerim hep gözümün önünde, mektupları ara ara okuyorum. Sağolsun arkadaşlarım, eşim, ailem herkes beni düşünmüştü ama sanki uzun zamandır böylesine gönülden kopup gelen hediyeler almamıştım. Bu da naçizane bir teşekkür yazısı olsun. Daha önce teşekkür etmeyi beceremediğimi söylemiş miydim?


Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Doğum günün kutlu olsun sağlık ve güzellikle nice hayırlı seneler geçirmen dileğiyle

    YanıtlaSil
  2. Ayy ne güzel yazmışsın çok mutlu oldum :) gule gule kullan hepsini. tesadufen gördüm yazıyı. sırıtıp duruyorum. mutlu huzurlu seneler diliyorum tekrar :)

    YanıtlaSil