Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

28 Ağustos 2012 Salı

Yüzük Meselesi

Hamile olduğumdan haberdar olmadığım dönem birden yüzüklerim ağır gelmeye başladı parmağıma. Aksesuar düşkünü olarak benim için anlaşılmaz bir durumdu tabii, yüzüklerimden sıkılmışımdır diye düşünmeye başlamıştım hatta. Emilianata'nın gerçekeeri bazen bazı şeylerden çabuk sıkılabiliyorum...Yerine başka hafif bir yüzük takmayı bile denedim ama olmadı. En sonunda orada burada çıkar tak derken kaybetmeyeyim diye bıraktım tamamen takmayı. Sonradan hamile olduğumu, halsizliklerimin kaynağını öğrenince yüzüğü takamamı da ona bağladım tabii. Kemiklerim hiç bir şeyi taşıyamıyordu sanki, geçici bir süreliğine olduğunu düşünerek önce aksesuarlarımdan sonra yüzüklerimden sıyrıldım.

Bazı insanlar vardır bu konuda çok hassastırlar, eşim kendisininki konusunda aynı hassasiyeti taşırken benim niye hiç takmadığımı sorgulamadı bile, bazen güvenin böyle bir şey olduğunu düşünüyorum...

Geçen sabah yüzüğümü bulamıyorum diyene kadar da kendi yüzüğümü unutmuştum. Onun yüzüğünün yerini hatırladım ama kendiminkinden emin olamadım bu sefer, hemen gidip kontrol ettim. Öylece yerlerinde durduklarını görünce hissettiğim rahatlamayla beraber üzüldüm de biraz, halbuki alırken ne kadar heyecanlıydım, hangisi olacak diye saatlerce kafa patlatıp, dört dolaşıp, ilk girdiğimiz yerdeki yüzüğe geri dönmüştüm. Eşiminkiyle farklı ama uyumlu olmasını da çok sevmiştim. İçine birbirimizin isimlerimizi yazdırmak; tarih yerine sonsuzluk işareti koydurmak hepsi çok güzeldi. İlk taktığımda tenimin onun ismine değmesini düşünmek bile önemliydi. Di diyorum ama hislerim değiştiğinden değil sadece yüzüğümü takamadığımdan...

Yüzüklerimi öylece sahipsiz bırakmaya içim razı olmadı, bundan sonra hiç çıkarmayacağım diyerek tekrar taktım. Şimdi de hamileliğin sonlarına doğru parmağımı sıkar mı acaba diye düşünüyorum, ama olsun! 
Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Yüzüğünüze bağlılıgınız okumak ne güzel.. Ama durumunuz su an farklı gecici yine o cok sevdiğiniz yüzügünüzü takacaksınız :) aklıma bir fikir geldi alyansınızı kolyenize takabilirsinz böylece parmaklarınızı bu zor dönemde yormamış olursunuz.. :)) sevgilerle :)

    YanıtlaSil
  2. Evet maalesef 3. döneme girdiğinde o yüzük yeniden çıkacak ama yüzükten daha büyük bir şey sana eşini hatırlatacak ,takamamanın sıkıntısını hiiiç duymayacaksın eminim :)bence de çok rahatsız etmez ise kolyene takabilirsin.

    YanıtlaSil