Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

20 Ağustos 2012 Pazartesi

Kombin | Bayram 1. Gün

Geç kaldım biraz ama bayramınız kutlu olsun. Bayram telaşını evlendiğimden beri daha farklı hissediyorum, evlenince insanın daha farklı sorumlulukları olduğu doğru. Ama bu kötü bir şey değil, ciddi evlenme fobisi olan biri olduğum için benim gibileri korkutmak istemiyorum:)
 Ayrıca uzun süredir göremediğimi fark ettiğimi akrabalarımı görmenin heyecanıyla beraber burukluk da oluyor. İnsan sevdiği halde, bazı sevdiklerine zaman ayıramadığını sanırım en çok bayramlarda fark ediyor. İnşallah bu farkındalıklarımızı telafi etmeyi geç kalmadan başarabiliriz. Bazı insanları kaybettikten sonra arkasından üzülmenin pek bir faydası olmuyor.

Bu kadar duygusal bir yazı olmayacaktı ama 20 gün sonra sevgili yengemin vefatının üzerinden bir yıl geçmiş oluyor. Biz her bayram görüşemezdik onunla farklı şehirlerde yaşamamızdan dolayı ancak her yaz gittiğimde en çok onlarda kalırdım. Her yaz mutlaka hasta olan benimle o kadar güzel ilgilenirdi ki...  annem gibi ilgilenirdi benimle. Bugüne kadar bana en kendimi en çok rahat hisssettiren kalp kırmaya, Allah korkusu olan biriydi...Bunlar anlatmakla anlaşılacak şeyler değil. Rabbim onu bir sınavdan geçirdi ve bizim gördüğümüz kadarıyla o sınavını verdi, onunla ilgili bir sürü duamızın yanı sıra cennete layık olduğunu düşünmemizi sağlayan sebepler var, inşallah Rabbim onu cennetine layık görmüştür, merhametini göstermiştir. Bayramımız bayram gibi geçiyor çok şükür, ama sırf kuzenimi  üzmemek için bayramlaşma için arayamadım henüz. Telefonda ağlamaktan korkuyorum...Ben yengemi uğurladığımıza bu kadar üzülürken o annesi için ne kadar üzülüyordur düşünemiyorum...

Neyse bu bayram her zamankinden daha çok akrabamız İstanbulda, zaten sanki ortak karar alınmış gibi ya herkes bir anda tatile çıkıyor, ya da hepsi İstanbulda kalıyor:) Bizim de tempomuzun yoğun olacağımızı düşündüğümüzden ilk gün elimizden geldiği kadar çok kişiyi ziyaret etmeye çalıştık.

Sabah kahvaltıyı annemlerde yapıp, ki bu benim bayıldığım bir ritueldir:) Sonra yakın mesafedeki amcamlardan başlayıp sırayla evimizin en uzağındakilere doğru ilerledik. Günün sonunu eşimin ablasında bitirdik:) Gece 4 saatle uykuyla olduğumuz için daha fazla uzatamadık ve eve ulaştığımızda, gözüm hiç bir şeyi görmedi, uyumuşum. O kadar yorucuydu ama bir o kadar da zevkliydi.

Rahatlığa eskiden de önem verirdim, ancak artık eskisinden daha çok önem veriyorum. Sadece ayakkabı konusunda çok sıkıntılıyım. Babet giymekten çok sıkıldım, topuklulara elimi atamıyorum. Düşük tehlikesinden sonra iyice gözüm yemez oldu. Aynı zamanda ara mevsimleri atlatabilmek çin rahat ayakkabılar almak istiyorum ama henüz aradığım rahatlıkta bulamadım. Güzel modeller var ancak rahat değiller gibi...Bulursam aradığım gibi bir model, mutlaka paylaşacağım.

Bu kombin de rahatlıktan ödün vermediğim bir kombin oldu yine. İyi ki böyle rahat bir kombin seçmişim yoksa zorlanabilirdim, bir süre sonra kıyafetler batıyormuş gibi oluyor.


Bayramlık olarak her bayram bir şey alırdım , bu bayram da gerçi aldım ama bunlar bayramlık niyetiyle aldıklarım değil ki çantamı da daha önce kombinlerde yayınlamış olmalıyım.

Bluzu taa kışın almıştım, bilekliği ise yeni aldım. Bir şeyler takamıyorum diyordum ama bu bileziğin rengi, ışıltısı, içindeki zinciler hoşuma gitti.Bu ara çok renkli giyindiğimi düşünüp bundan sonra daha sade giyinmeye özen gösterme kararı almıştım. Gerçi arada yine rengarenk olduğum oluyor ama olsun. Bu çok renkli kombinlerden birini de hazırlayıpğ, paylaşacağım yakında. Bundan sonra blogda genel olarak daha siyah, beyaz, kırık beyaz, kahve kombinleri görebilirsiniz. Bir de çanta alışverişlerimde de yön değiştiriyorum. Daha klasik parçalara yönleneceğim bu ara.

Etek en çok rengi yüzünden hoşuma gitti, istediğim kombinler için biçilmiş kaftan olacaktı. Kumaşından çok emin değildim ama yine de aldım. Ki penye kumaşı, ama bu beni tüm gün rahat hissettirdi. Yumuşak bir kumaşı var ve kesiminden dolayı basit durmuyor, desenleri de hoş bir hava katıyor kombine. Çizgiler her sezon karşımıza çıksa da insanın kendini bilerek alışveriş yapması iyi bir şeydir. Eğer çizgilerin sizi geniş göstereceğini düşünüyorsanız uzak durun derim :) Bu etekte çizgilerin yatay olmaması geniş gösterme ihtimalini ortadan kaldırdı.Bayramda en çok korktuğum şey görüştüğüm insanların, kilo almışsın, şişmişsin gibi yorumlarıydı. Çok şükür kıyafet seçimiyle kimsenin gözümüne batmayan bir karın çıkıntım var sadece şimdilik ve seçtiğim kıyafetlerle onun da belli olmamasını sağlamaya çalışıyorum. Dün duyduğum yorumlar ise karnımın çıkmamış olduğuna dairdi, kilo almadığıma dair yorumlardı, ne yalan söyleyeyim duydukça mutlu oldum:)

Bluz:Trendyol
Etek: Stylebutik
Çanta: Ninewest
Bilezik: Koton
Şal: Hediye, marka etiketi yok üstünde.
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder