Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

24 Temmuz 2012 Salı

Ugoza Şal ve Eşarp Avm

Buraya çok yansıtmak istemiyorum ama sıcaklardan dolayı ciddi derecede zorlanıyorum. Ne kadar rahat bir ortamda çalışsamda sanırım gebelikten dolayı ani sıcak basmaları beni bitiriyor. Bir de dışarıda geçirdiğim o kısıtlı süre var ki, ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Kendimce gidip ince şallardan aldım ama nemin arttığı günlerde o bile yetmiyor. Elime aldığım şalı sabahın erken saatlerinde her ne kadar bu beni rahatsız etmez diyerek alsam da günün ilerleyen saatlerinde onunla da olmayacağını anlıyorum. Ona bizimla değilsin diyorum. Bir ara eşarp takarak kendimi rahatlatmaya çalıştım ama sanırım kendimden memnuniyetsizliğimden dolayı o da rahat olmadı ve ilk sıcakla beraber eşarp ya da şalın pek farketmediğini anladım. 

Bu benim kapalı olarak ilk yazım; ince sandığım şalların yaz için uygun olmadığı, yazın da giyerim dediğim uzun kollu bluzların, ince hırkaların hiiiç uygun olmadığı gerçeğiyle yüzleşmiş durumdayım. Kıyafetlerin çoğunu da yavaş yavaş eliyorum zaten; bu olmuyor, bunun beli sıkıyor, bu çok dar, tesettüre uygun değil diyerek. Böyle boğuşurken haliyle, evden dışarı çıkasım gelmiyor. İş olmasa çıkmazdım sanırım. Çok mu şikayet ettim ne? Aslında istediğim durumumu anlatmaktı sadece. 

Geçenlerde arkadaşlara anlatırken şifon şal kullan onlar rahat, onlar sıkmaz seni dediler. Aslında evde hediye gelen cooltouch teknolojisine sahip olduğu söylenen yaz serinliği eşarplarından da var, ama renkleri uyduramıyorum. Kıyafetleri eleye eleye bir şey kalmamış gibi geliyor... 

Alışverişe karşı olanca hevessizliğimle daha önce Zehra Ne Söyler'in de bahsettiği şifon şallardan almak istedim dün ama nedense hevesim kaçtı bir anda, almadım. Ama dün akşam annemlerden dönerken anladım ki bu işin kaçarı yok. Sırf denemek için de olsa almalıyım. 


Dün incelerken gözüme çarpan iki rengi aldım ancak bugün baktım ki başka desenler çeşitler de varmış ama tükenmiş. Maalesef onlara yetişemedim. Şimdi sabırsızlıkla şallarımın gelmesini bekliyorum. Test ettikten sonra, o beğendiğim diğer modellerden de gelirse eğer onlardan da alabilirim. Mesela kuş silueti gibi olan vardı bir tane, gözüm kaldı onda:)Bu ikisini seçtim. Açıkçası neyle kombinleyeceğimi de hiiiç düşünmedim:) Gelince bakarız artık.

Gelmeden yorum yapmak için erken ama ben uzun süredir Ugoza Şal peşindeyim, Ugoza şalların çok rahat, kumaşlarının da çok güzel olduğunu duydum:) Hatta Zehracığımla bir gün bulaşacağız inşallah ama benim doktor koşuşturmam yüzünden çıkamadım ki evden ki doktor yazısında bahsettiğim sevdiklerimden biri de oydu. O kadar güzel bir enerjisi var ki yazdıklarına yansıyor, kendisiyle tanışmak için sabırsızlanıyorum. 

Eşarp AVM alışveriş tecrüben için şunları söyleyebilirim: ben kredi kartı kullanmayı bıraktım, acil durumlar haricinde bir tanesi dışında yanımda taşımıyorum bile. Büyük bir rahatlık getirdi ancak bu sefer de havaleyle yapılacak alışverişlerde hepsinde bir acaba? oluşuyor insanın kafasında. Aynı risk kredi kartıyla olsa da havale olayı bana daha riskli geliyor. Ancak kaybedeceğim bir şey yok dedim ve havaleyle ödedim. Siteye üye olmadan alışverişimi yaptım. Siparişi verir vermez cep telefonunuza siparişiniz alınmıştır diye mesaj geliyor, havaleyi de gördükleri anda siparişiniz onaylanmıştır diye mail ve mesaj geliyor. Böyle bilgilendirilmeler karşısında ciddi bir firmanın olduğunu, sistemin işlediğini gösterir. Yani bu şekilde bilgilendirilmekten memnunum. İnşallah çabucak kargolanır da ben de şallar hakkındaki yorumlarımı da hatta hevesim gelirse kombinlerimi de yazabilirim:)

Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Canım yaa! :) Ne güzel bir yazı olmuş. Samimiyetin karşılıklı ve bende seninle tanışmak için sabırsızlanıyorum. Ne kadar hoş birşey ki bu, birbirimizi tanımadan sevebiliyoruz. Şallardan memnun kalacağına şüphem yok, taktıktan sonra da bekliyoruz fotoğraf ve yorumlarını :) Kocaman öpücükler

    YanıtlaSil
  2. öğrendiğim gerçekten iyi oldu,ben de deneyeceğim :)

    YanıtlaSil