Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

23 Temmuz 2012 Pazartesi

Son zamanlarda...

Tatil dönüşünde yaşanan şaşkınlığı hala atlatamadım sanırım, çalışmak biraz zor geliyor ama kesinlikle yazmak değil.


Yanımda kitaplarımı elimden geldiğince ihmal etmiyorum. Ahmet Ümit'in son romanı Sultanı Öldürmek tatil kitabı olsun dedim, bir kaç güne bitiririm dedim. Halsizliğime rağmen iyi gidiyorken ortalarda yavaşladı.


Eski günlerdeki gibi yanıma ayrı kitap almaya başladım, bunu geçenlerde Ayşegül'ümle yaptığım kısa gezinti esnasında aldım, çantama attım. Yoldayken bunu, evdeyken diğerini okuyacağım ama çok sağlıklı okuyamıyorum bu ara.


Aşeriyor musun sorusu geliyor sıklıkla? Evet, aşeriyorum. Bazı kaynaklar tamamen psikolojik olduğunu söylese de o aşerme durumlarında bu hiç inandırıcı gelmiyor. Bir nevi kriz gibi gözüm dönüyor, o şeyi yiyene kadar da pek içim rahat etmiyor. Mesela Emirgan Sütiş'te en son içtiğim mercimek çorbasının tadı aklımdan gitmiyor. Kendim de yapabilirim elbet, ama aynı tadı vermemesinden korkuyorum. Zamanı gelmişken güllaç aşermemek olmaz, mesela dün akşam azıcık halim kalsaydı, yürüyüşe çıkmak bahanesiyle yiyecektim ama yürüyüşe çıkmak için bir gıdım bile enerjim kalmamıştı.Kendimi bu akşama saklıyorum.


Elimden geldiğince çok yazmaya çalışıyorum, sanki önümüzdeki 6 ay için de yazdıklarımı yazdım, sonra hiç vaktim kalmayacakmış gibi geliyor. Bunu düşününce içimden bir ses ama senin bebeğin sakin olur diyor. Ben çok sakin bir çocukmuşum belki buna güveniyorum. Bu arada twitter'dan takipçim Ayşe bebeğin güzel olmasını istiyorsan Yusuf suresini, sakin olmasını istiyorsan Ali İmran suresini oku, dinle dedi. Henüz okumaya fırsat bulamadım bu sureleri ama Cuma günü tüm gün dinledim diyebilirim.

Yürüyüş, şu anda en çok ihmal ettiğim şey diyebilirim. Her gün bu akşam kesin yürüyeceğim diyorum ama aynı günün akşamında sanki o sözü kendim söylememiş gibi davranıyorum.

Anlatmak istediğim çok şey vardı ama halsizlikten dolayı şimdilik bu kadar. Sonrası da gelecek inşallah.


Share this article with your friends.

1 yorum:

  1. Aslında yürüyüş esnasında kulaklıktan dinleyebilirsin :) Kitaplar bu sıcaklarda hiç gitmiyor sanrım

    YanıtlaSil