Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

20 Temmuz 2012 Cuma

Ramazan

11 ayın sultanı diye boşuna demiyorlar, gelişiyle hava bile değişti sanki. 

Bu sene oruç tutamayacak olmanın acısını yaşıyorum, bunu dile getirmek doğru mu bilmiyorum ama cidden üzülüyorum. O yüzden yüreğimdeki geliyor, dilime, kalemime yansıyor. Bunun eksikliğini nasıl kapatırım bilemiyorum, çocukluğumdan beri Ramazan'da oluştuğuna inandığım o manevi havayı soluyamayacakmışım gibi geliyor bazen. Ben de bu yüzden bu eksiği kapatmak adına kendim için bazı planlar yaptım. Her ne kadar ilk teravihi kaçırmış olsam da, teravihlere daha çok gitmeye çalışacağım, yapabildiğim ibadetlere yöneleceğim... Bu yazdıklarımı da sakın yanlış anlamayın, bir iç döküşün yansıması...Aslında ramazan boyunca şöyle evde olup, niyetli olarak, gündüz Kur'an okuyup, yorulduğumda kitap okuyup, sonra yazılarıma dönüp, sonra tekrar Kur'an okumak, iftar için hafif bir şeyler hazırlayıp, iftardan sonra yürüyüşe çıkıp, teravihe gitmek, sahurda da sahur programlarıyla, mukabeleleri takip etmek gibi hayallerim var. Evet, gördüğünüz gibi çok hayalperestim. Hepsini gerçekleştiremeyeceğimi bilsem de ne kadar çoğunu yapabilirsem o kadar mutlu olurum. Bir daha Ramazan görmek nasip olur mu, olmaz mı bilinmez, değerini bilmek lazım. 

Herkesin birbirine karşı daha anlayışlı olduğu, güzel, maneviyat dolu bir Ramazan diliyorum. Belki beni de dualarınızda unutmazsınız:) 

Sevgiler.
Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. Canım benim her şey Rabbimizden ...Eğer oruç tutamayacak şartlar gündeme geldiyse vardır onun da bir hikmeti. Sen güzel bildiklerini yapmaya devam et ve bana da dua etmeyi unutma sonrasında ;) Mutlu huzurlu istifadeli ramazanlar olsun :)Öpüldün emili :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. aynen öyle. Rabbim tutabilmeyi nasip etsin inşallah.
   amin inşallah, dualarımda unutmayacağım:)

   Sil
 2. hayırlı ramazanlar saydıklarının yarısını bile yapsan kar kardır bence gayet güzel niyetlerin var Allah amele dönüştürmeyi nasip etsin :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. saydıklarımın yarısını yapsam kendime karda sayarım:) amin inşallah:)

   Sil