Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

27 Haziran 2012 Çarşamba

Emilianata.com

Bir süredir bloğumda bir kaç değişikliğin olduğundan farkındasınızdır, bende de bir kaç değişiklik oluyor ama çoğunu sizinle şimdilik paylaşamıyorum. Ben de bugün aslında uzun süre önce değişen bir kaç şeyden bahsedeyim istedim.

Bu blogu açtığımda tek amacım kızlarla dalga geçebileceğim o beyaz dizi formatındaki hikayelerimi yazıp yayınlamaktı, kimsenin okuması da derdim değildi, hatta okunmaması daha iyiydi:)). Biz 3 arkadaş okuyup eğleniyorduk sadece, onlara online olarak hızlı bir şekilde yazdıklarımı okutabiliyordum. Sonra bir an tıkandım yazdıklarım eskisi gibi keyif vermemeye başladı. Sonra da evlilik hazırlıkları falan derken bloğu askıya aldım. Aradan zaman geçti, ben her gün değiştim, kiminin farkına vardım, kiminin varamadım bile. Ama aradan zaman geçip eski yazdıklarımı okudukça, değişmeyen tek şey değişimdir sözünün doğruluğu bir kez daha anlamış oldum. Kendi hızımı gözlemleyebilmek için tekrar yazmaya karar verdim ve bloğu adam edeceğim dedim:) O arada tam bir alışveriş ve moda canavarı olup çıkmıştım. Aslında yıllardır bilinen aksesuar çılgınlığım artarak kıyafetlerime de sıçramıştı. Sonra hayatımı tesettürlü bir hanım olarak devam ettirme isteğimle beraber, tabii ki ilgim iyice giyim kuşama döndü. Ne giyeceğini şaşırmış, bildiğini sandığı şeyler olduğunu ama aslında bir şey bilmediğini fark eden biri halinde hem kendine hem de yeni kapananlara öneriler olsun diye bloğunun yönünü modaya, alışverişe, giyim kuşama çeviren bir blogger oluverdim. Yıllardır internetten yazdıklarımla kendi adımla vardım ama modayı hem küçümseyen biri olarak emilianata adı benim için bir sığınak oldu. Ve yazabildiğim kadar yazdım yazdım yazdım...

Bir süre sonra baktım ki bloğum, benim o minik, herkesten ama herkesten gizlediğim bloğum aslında hiç ummadığım insanlar tarafından okunmaya başlamış. Ben herkesten gizli gizli bir şeyler yazarken, çevremin hiç bir katkısı olmadan kendi kendine takipçileri artmış. Olumlu geri dönüşleri artmış. Ben de lafın gelişibloğum olduğundan bahsetmeye başlamışım ama yine de adım sanım gizli kalmış. Artık gizlememem konusunda ültimatomları da almışım:) 

Sonra bir gün bir baktım ki www.saklisehir.com 'la görüşmeye gitmişim ve kendisiyle çok güzel bir görüşme yapmışız. Bloğum için kafamda olan ama daha çok erken dediğim şeylerden bir çoğu için bana geç değil denmiş ve ben o cesaretle -siz o gazla olarak okuyun-, emilianata.com'un domainini almış oldum ve bloğumu olduğu gibi emilianata.com' a taşımış oldum.

Bu ilk adımdı veböyle başlamış oldu. Sonraki adımlarımdan da ve gelecekte planladıklarımdan da bunlar gerçekleştikçe yine sizinle paylaşacağım ama ben çok güzel şeyler olacağına ve takip edenlerin de bu değişimlerini beğeneceklerine inanıyorum. 

Bu arada hala aramalarda emilianata.blospot.com diye aramalar yapıldığını görüyorum, ne yalan söyleyeyim insanların bu şekilde aratmaları dahi hoşuma gidiyor:)

Sonraki adım ise, sonraki postlarda olacak:)

Sevgiler.

Share this article with your friends.

2 yorum: