Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

22 Mayıs 2012 Salı

Geçen Hafta...

Merhaba,

Daha önce başlı başlı başına bir post yaptım, ama yine  bahsetmeye değer Aybikestil'den kalpli eteğim geldi, evlilik yıl dönümümüze yetişti. Ben de hemen akşamında giyindimKombin postları yayınlayacağım ama bu aralar bir halsizlik var üstümde...şimdilik sadece bu kadarıyla yetinelim:)


O akşam eşim bana güzel bir sürpriz yaptı, ama gittiğimiz restaurant'ın bir başka bölümünde düzenlenen gecesi nedeniyle mekan türkü bara dönüşmüştü içeri girip girmemek arasında tereddüt ettik, manzaraya karşı koyamayıp girdik. Daha garson menüyü önümüze koymadan, müziğe dayanamayıp çıktık. Sonrasında da benim çok sevdiğim Düven Restaurant'a geçtik. Bir kez daha çok sevdim orayı, çok rahat, huzurlu, romantik bir ortamı vardı. Çok rahattı benim adıma, nezihti. Yemekler 10 numara değil ama belki de ben başka şeylerle daha çok ilgilendiğim için öyle gelmiştir.

Kaşarlı mantarım, güzeldi ama çok iyi değildi. Seviyorum kaşarlı mantarı, onu fark ettim:pDüven Restaurant'ın manzarası harika! Belki biliyorsunuzdur, dönen restaurantta deniliyor kendisine. Ben çok fotoğraf çekemedim o akşam, elimde aşağıdaki var size gösterebileceğim. Ama gitmemiş olanlar için mutlaka tavsiye ederim. Ayrıca müzikleri inanın biz kendimiz seçseydik, günün anlam ve önemine uygun müzikleri o derece güzel seçemezdik.Karnımın tıka basa doyduğunu fark edip tatlı yemedim, ama eve geldiğimizde çikolata krizine karşı koyamadım ve saklamayı düşündüğüm ilk anneler günü hediyemi hüplettim.Sufle diye sayıklamalarıma kendim çözüm buldum. İş yerimize söyledik ve masamızda yedik. Ama kesmedi, hemen şimdi gelse bir tane yine yerim. Bu ara canım çok sufle çekiyor, Dr. Oetker'in hazırlarından aldım ama sufle için uygun fırın kabım yokmuş, ondan yapamadım. Kararlıyım bu akşam eve erken gidebilirsem yapacağım.Şirkete gelen pamuk şekeri yapma makinesi bizi çok mutlu etti. Bir gün bir baktım pamuk şekeri duruyor masamda, kim kim bıraktı kim bıraktı derken, öğrendim ki kalite kontroldeki arkadaşlar getirmiş.

Sonrasında kızlarla kalite kontrole indik cihazı merak ettiğimizden ve bize nasıl çalıştığını gösterdiler. Pamuk şekerin kendisi başlı başına insanı mutlu etmeye yetiyor. Biraz şeker döküyorsun ve ortaya bu çıkıyor, çok eğlenceli! Kokusu ise ayrı güzel.


Kombinler yaptım ama fotoğraflarını detaylıca çekemedim...Bu hafta çok yemeğe odaklandığım fotoğraflardan anlaşılmış oluyor:) Ama insanın böyle güzel pastalar yapan arkadaşları olunca nasıl odaklanmasın:)Bir de hiç tanımadığı halde böyle güzel hediyeler sunan, bunun için uğraşan insanlar var ki Allah hepsinden razı olsun!Geçen cuma farklı bir şeyler yapıp, Akbatı'ya gittik, çok gezemedik ama sakin bir AVM olduğu için hoşuma gitti. Gördüğüm bazı mağazalara bir daha gittiğimde bakacağım. Ama onun yerine çok daha güzel bir şey yaptım. Kırkpınar lokantasında Edirne Tava Ciğeri yedik ki ben bayılırım! Edirne'de yediklerimiz kadar iyi olmasa da gerçekten lezizdi, şimdi dahi canımın çekmesini sağlayacak kadar:)Hafta sonu bir hata yapıp işlerimizi tamamladıktan sonra taksime geçelim dedik. Geçmez olaydık, kalabalığın ortasında kaldık. Gelmişken eskiden gittiğimiz Nano Burger'e gidelim dedik. Mano Burger benin bugüne kadar yediğim en lezzetli burgerlerin satıldığı yerdi, aç olmasanız bile sırf lezzetinden dolayı yenilesiydi. Ama bir gittik ki yerinde yeller esiyor. Aslında bir ara tadilat nedeniyle kapalıydı, meğerse o arada isim değiştirmiş. Yerine Roll Burger açılmış, gayriihtiyari sorduk, bize aynı lezzetler olduğu söylendi, güvendik oturduk. Ama hayır, kesinlikle Mano Burger'in lezzeti yoktu! Ben Country Burger adı verilen içinde kırmızı biber olan bir burger söyledim. Yarısına kadar zorla yiyebildim, eşime çaktırmamaya çalıştım ama lokmalar ağzıma büyüdü resmen... O sırada insanlar aynı bizim gibi Mano burger değil mi diye soruyorlardı, garsonlardan aynı lezzet olduğunu teyit edince oturuyorlardı, onlara yapmayın, biz yaptık siz etmeyin demek istedim ama diyemedim. Sonuç olarak ben onu değil de o beni yiyecekmiş gibi duran bir burgeri bitirmeye uğraştım. Gidip gitmemek sizin tercihiniz ama ben sanırım çok yüksek bir beklentiyle gittiğim için çok büyük hayal kırıklığına uğradım.


Pazar günümü güzelleştiren bir olay, Aybikestil'in eteğini paketiyle beraber eve götürmüşüm ve öylece köşede durmuş, ortalığı toplarken paketi ters yüz edince bu güzellik çıktı, seviyorum sürprizleri:)


Hafta sonu dayanamayıp Aybikestil'den bir etek daha sipariş ettim. Çünkü yaptığım tüm geziler sonucunda iç bir şey alamadım. Her şeyin bir kusuru vardı gözümde ama o eteğe bayıldım. Çok kullanışlı olduğunu düşünüyorum, geldiğinde paylaşırım sizinle.

Sevgiler.Share this article with your friends.

2 yorum: