Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Mayıs 2012 Pazartesi

Geçen Hafta...

Günaydın!

Bugün çok özel bir gün benim için, o yüzden bekleyen tüm postlarımı hızlı hızlı yayınlayıp, kimseyi daha fazla bekletmek istemiyorum:)

Geçen hafta ben,"iyi zayıfladım bu ara" diye kendimi yemeklere verdim...:) Şaka şaka. İşin gerçeği şu, bu aralar iyice evi boşladık, eve geç gelmeler, dışarıda yemek yemek için dahi geç kalmalar derken eve yemek söylemelere başladık, yine! Bu da bir çikolata krizinin sonucu oldu:) Çok lezzetliydi. Vicdan azabı yapmamı sağlayacak tek nokta, geç saatte yemiş olmam, o kadar:) Bu  hafta durumu toparlamayı ümit ediyorum.


Fotoğraf çok net çıkmamış aslında, sanırım biraz acele etmişim:)

Ev aksesuarlarına olan ilgim evlik sonrasında sönmüş olsa da şu günlerde yine arttı! Alışveriş listesi yapıyorum:)Açlık oyunlarını çok sevdiğimi söylemişimdir kesin. Kitaplarını okudum demek az kalır, son kitabını sabırsızlıkla bekleyip, çıkar çıkmaz da almıştım. Filmine de gittim, güya yazacaktım ama geç kalınca vazgeçtim.    Kitapçıları dolaşırken bunlara rastladım, ilk başta hoşuma gitti, ama sonra çok fazla ticari geldi, almaktan vazgeçtim. Bir film ya da kitap ticari olabilir, ama bu kadar göz önüne sokulunca itici gelebiliyor. 


Havanın biraz bozması bu şekilde bir şemsiyeliğin kapımda çok hoş duracağını düşündürttü desem, ya da sadece şemsiyelik mi cezbetti... acaba?:) Annemin sipariş üzerine alınan , anneler günü hediyesi:) Kahvaltılık! Anneciğim sağolsun canı ne istiyorsa söylüyor, böylesi benim için daha kolay oluyor. Ne de olsa benim anneme her gün anneler günü:) Kendime almadığıma pişman oldum, ama israf olmasın diye tutuyorum kendimi. Bendekine bir şey olursa, bir tane bundan alacağım, diğer bir çok modelden daha hijyenik gözüktü gözüme. Çünkü cam içine yerleştiriyorsunuz zeytinleri, peynirleri... Beğenenler için ben esse'den aldım ama sanırım bernardo'da da var aynı modelden.Eşimle uzun süredir beraber dışarıya bruncha çıkamamıştık, cumartesi de maalesef görüşemedik. Evet, böyle bir hayatımız var artık önceden birbirimize söz vermediğimiz durumlarda kesin başka bir şey araya giriyor:) Bu pazar artık mutlaka çıkmalı dedim:) Son tabağımı görüyorsunuz:)  Çikolata delisi olduğum anlaşılıyor değil mi:)
Gittiğimiz yer'in adı Ofelia'daydı, evimize yürüme mesafesinde bir yerdi, biz de keyifli bir şekilde yürüyerek gitmiştik, bıcır bıcır kendi aramızda planlarımız hakkında konuşurken, bir anda oradaki görevli "Anneler gününüz kutlu olsun!" diyerek önüme şu ufak kutuyu bıraktı. Şok oldum, tam ağzımı açıp da ben daha anne değilim diyecektim ki eşimle göz göze geldik ve sustum:) Hediyeyi büyük bir zevkle kabul ettim. Bu da böylece benim almış olduğum ilk anneler günü hediyesi olmuş oldu:)


İçinden de kalp şeklinde çikolata çıktı, sanırım çikolatayla dolu tabağımı görünce bu kızcağız anne olmasa da henüz, böyle bir jest yapalım dediler.  Ben de memnun oldum, yüzümde güller aça aça ayrıldım oradan:) Bizim oralarda olup da hala gitmemiş olanlar varsa, kesinlikle tavsiye ederim.


Bu aralar eskiden hor gördüğüm şeyleri yapıyorum desem...

Mesela günlük okumayalı çok uzun süre olmuştur ve aslında benim burada şu an yaptığımda bir nevi günlük olsa da, genelde günlükleri basit bulurum ben...

Ama bunu bir süredir merak ediyordum. Tuba Ünsal benim için öylesine bir kızdı bir süre öncesine kadar, şimdi kitabıyla, Tuba Loves Koton kıyafetleriyle dikkatimi çekiyor, meraktan da olsa aldım. Kendime hediye dedim...


Sonra okudukça sevdim, ileride işime yarar dedim. Şimdi başımdaki diğer kitapalrı bir süreliğine köşeye aldım bunu okuyorum. Oldukça da keyifli. Bir gün benim de böyle şirin illüstrasyonlarla dolu bir kitabım olur mu? Ben inşallah diyeyim, siz amin! diyin olur mu:)

Pazar günüm annemlerle görüştükten sonra böyle geçti, filmler, notlarım ve kitabım. En sevdiğim üçlü! İki fil m seyrettik. Hatta geç olmasaydı benim üçüncüsünü de seyretmeye niyetim vardı. Filmlerden biri Batman Begins'ti ve ben ilk defa seyrettim ve çok sevdim.  Dark Night'ı seyredeceğim üstüne ilk fırsat bulduğumda:) Bazı filmler insana aklındaki kötü düşünceleri uzaklaştırması konusunda çok yardımcı oluyor. Üstelik Dark  Night kendi içinde felesefesi olan bir film. Peyami Safa aklıma geliyor böyle söylediğimde, felsefe olmadan olmaz der. 


Bu da kendimi çok göstermeyen kapanış pozu olsun.


İyi haftalar.


Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. Bayildim ben buna :)
  Uzun zamandir böyle bilgili ve eglenceli bir yazi okumamistim, cok hos olmus..
  Anneler gününü bende kutlayayim bari hazir lafi acilmisken :P:P

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ciddi misin:) çok sevindim:)

   teşekkür ederim:) ben de senin anneninkini kutluyorum o zaman:)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. bugün parmaklardan bal damlıyor:) teşekkür ederim:)

   Sil