Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

14 Mayıs 2012 Pazartesi

Çok Yönlü Blogger Ödülü

Merhaba,

Mehtap, yorum olarak ben de ödülün var dediğinde heyecanlandım sevindim, kendisinin bloğunu ziyaret edip hemen ödülümü öğrendimm:) Kendisi beni çok yönlü blogger ilan etmiş:) Teşekkür ediyorum kendisine. Bloğunu buradan ziyaret edebilirsiniz.


Ben  bu ödülü değmesin yağlı boya ile işte renkli hayat bloglarının sahibelerine gönderiyorum:)

Ve gelelim kendimle ilgili 7 gerçeğe:

1. Aslında blogger dünyasında yeniyim ama böyle internette yazı yazma işinde eskiyim; farklı bir isimle yazıyordum bir zamanlar... Ama o zamanlar çok farklı bir bloğum, yazı yazdığım bir e-dergi vardı. Sanatçıların ve ilginç insanların portreleri üzerine yazıyordum. Çok güzel günlerdi.

2. İnsanların hayatlarında belli başlı dönüm noktaları olur, benimkinde de var. Bunlardan biri bana kanser denilmesi ve bir hafta içinde acilen ameliyat edilmem. O süre boyunca yaşadıklarımın üstünden 2,5 sene geçmiş olmasına rağmen, travması hala sürüyor. Bana sanki dün olmuş gibi geldiği oluyor. Biraz hastalıklara karşı hassas oldum, biraz da kendime karşı. Ufak bir sorunda panikleyebiliyorum. Bu olay konuşmalarıma eski emilianata, yeni emilianata olarak yansıdı. Başka birinin kanser olduğunu öğrenince acım tazeleniyor. O olaydan sonra aldığım her nefes için 2-3 defa daha fazla şükretmem gerekiyormuş gibi geliyor. Çünkü bu olay o sene içerisinde yaşadığım tek ölümden dönme olayım değil...Şu an herşeyi sebepler dairesinde görüyorum. Bir nevi kelebek etkisi... 

3. Uzun süre herkesten bloğumu sakladım, eşimde de dahil. Şu an yakın çevrem, sevdiğim biliyor:) Bilinmesi iyi mi kötü mü hala emin değilim, en azından sadece çevremdekiler tarafından okunmuyorum diyorum kendime. Beni hiç tanımadığı halde yazdıklarımı okuyanlar var.

4. Hiç tanımadığım insanlar tarafından okunmak ciddi mutluluk veriyor, gelen her bir yorum ayrı mutlu ediyor. Kendimi gizlemiyorum aslında, olduğum gibiyim. Ama bir yandan da kim olduğumu bilmiyorsunuz ve ona rağmen beni seviyorsunuz ya bu beni çok mutlu ediyor:) İtiraf ediyorum, bu blog şu aralar bana enerji veriyor, onun sayesinde devam ediyorum.

5. Bunu söylemişimdir bir çok defa, çok değiştim çok. Eskiden hor gördüğüm her şeyi yapıyorum şu aralar. Bu yüzden bazen yazdıklarımdan utanıyorum desem... Eskiden modayı, giyim kuşamı, hatta hayatı küçümserdim ben sanki biraz. Her zaman sanata ilgi duydum ve sanatla karşılaştırınca moda hep çok basit kaldı gözümde ama şimdi modaya çok farklı bir gözle bakıyorum...sanat olarak görüyorum.

6. Bugün evlilik yıl dönümüm ve bizim için çok özel bir gün, mesela geçen sene tam şu zamanlar ben kuafördeydim:) sonrasından çıkıp dış çekimimizi yapacaktık, düğün boyunca etrafa gülücükler saçıp, düğün sonunda çekilen fotoğraflara tipimiz kaymış halde pozlar verecektik.

7. Bloğumun büyüyüp bu hale geleceğini düşünmemiştim:) Senin etin ne budun ne diyenlere, ben kendim çalar kendim oynarım diye düşünmüştüm:)

Sevgiler.


Share this article with your friends.

3 yorum:

  1. Canım Rabbim daha nice yıldönümleri yaşatsın inş. duygulandım yazdıklarına :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. hii sakın , sakın üzülürüm gerçekten. hatta silerim... ben bu postu onun için yazmadım ki, kendime hatırlatmak için yazdım, aldığım her nefesin kıymetini bileyim, en sıkıntılı anlarımda daha zor zamanlarımı hatırlayıp güç bulayım diye yazdım.

      Sil