Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

19 Nisan 2012 Perşembe

Kombin | Mor ve Mavi

Günaydın,

Bu haftayı her güne bir çentik atarmışçasına geçirsem de bugün henüz perşembe, Elhamdülillah tabii ama inşallah önümüzdeki haftalarım böyle geçmez. Rabbim bu günlerimizi aratmasın, Amiiin diyerek devam ediyorum:) Kaç gündür bir kombin yayınlamadığımın farkındayım, o yüzden sizin için bugün 3 ayrı kombin hazırladım, illki bu postta diğerleri de nasip olursa çok yakında blogda olacak:) Hatta söz verdiğim bir kombin de var, bakalım onu bugün yayınlayabilecek miyim:)

Bu aralar kafa karışıklığından müzdaribim, kararsızım, o kadar ki akşamdan hazırladığım şeyi sabah değiştirebiliyorum. O yüzden hiiç ne giydiğimi çekemiyorum:) Bu da bir ne giydim postu değil, yakın zamanda giymek istiyorum kombin postudur. Kombinin adı mor ve mavi olarak anılsa da, pastel mavi, yağ yeşili anılan renkler bulunmaktadır:)

Eşarptan başlayalım, eşarp işte o evde takılmayı bekleyenlerden biri ilk kapandığımda almıştım, hem de severek, ama nedense sonradan her elimi attığımda ya renkleri uyduramadım, ya  gözüme çok koyu göründü giyemedim. Ama dün akşam, çıkardım kutusundan vee bu eşarp takılacak dedim:) Karaca'nın eşarpları da twill ve gerçekten çok rahatlar. İlk zamanlar kıyamıyordum iğne batırmaya ama acemiliğime rağmen, başıma takar takmaz tak oturuyordu, yamulmuyordu:) Şimdi tabii artık tecrübelendim  bir de  ona kıyma buna kıyma nereye kadar dedim:)

Çantama geçelim, geçen gün yeni ciciler postunda yayınladığım yeni amngo çantam, hafif olduğunu tahin ettiğimden almıştım. Mesela kayınvalideme gideceğim, hoop koluna geçir emilianata, mesela eşimle geziye gideceğiz, hoop tak koluna:) Pazar çantası gibi, ama rahat. Kol çantası değil aslında el çantası ama denedim koluma da geçiyor. Bu tonlardaki her rengi sevdiğimi daha önce söylemiştim ya, bu renk bir kısa bir yağmurluğum vardı, aklıma geldi şimdi. Eski günler, eski eşyalar, tam benim gibi geçmiş özlemi çeken birine uygun konular, geçelim o yüzden:)Eteğimi  hatırlayacaksınız diyecektim ki tamm siz ilk defa görüyorsunuz! Aslında ben bu etekle başka bir kombin yaptım ve Çilekli Süt'ün tesettürlü kombin yarışmasına gönderdim bile:) O daha yarışma da yayınlamadığı için ben de henüz yayınlamadım. Akşam bunu hatırlasaydım daha detaylı resimlerini çekerdim. Ama Aşağıdaki fotoğraflarda eteğin ucundaki ponponcukları görebileceksiniz:) Eteğim yenimoda.com ganimetlerimden:) hatta dayanamayıp aynı gün bu eteğin pembesi için ikinci bir sipariş daha vermiştim:) Çok da uygun fiyata almıştım ama iki ayrı siparişi aynı gün de aynı kargo içerisinde göndermişler ve benden iki ayrı kargo ücreti aldılar. Bazen  böyle durumlarda alışveriş yaptığım yerlerle önceden yazışıyorum ve bana siparişi sistemsel olarak birleştiremeyeceklerini söylüyorlar. Böyle durumları bildiğimden yazmamıştım ama aynı gün aynı kargo içerisinde gelince, iade için mail yazdım ve dönmediler. Tamam, önemli bir konu değil ama mail yazdığından cevap vermeyen internet alışveriş sitelerini anlayamıyorum. 

Bileziklerimi siz her daim görmekten sıkıldınız ama ben hala sıkılmadım, zaten sıkılmayayım hiç :) Aslında ben bu renkten kolay kolay sıkılmayacağım belli oluyor da eğer siz bazı eşyalarınızdan sıkılırsanız, onları bir süre gözünüzün önünden kaldırın bence, bir süre sonra tekrar onları kullanmak istediğinizde özlemiş oluyorsunuz. Bu öneriyi, çatı katı ilkay'da söylemişti ben de denerim ara ara, işe yarıyor. Hatta şöyle düşünün yazlık kışlık değişiminde, aa ben de ne güzel şeyler varmış, ne özlemişim şu tişörtümü, bununla da bunu giyerim demez misiniz, sanki yenilermiş gibi heyecan duymaz mısınız? :)


Bu kombin çok gündelik, çok rahat bir kombin oldu, bu haftayı geçtik ama sonraki hafta giyerim bunu:) Böyle rahat şeyleri seviyorum:) Bir de mesela bu böyle hazır bir köşede bekliyor ya, aniden bir yere çıkmanız gerekti aksesuarsız giysem dahi, hoş olacağını düşünüyorum:) Ne giysem diye uzun uzun düşünmeme gerek kalmıyor:)

Rahat bir kombin oldu çünkü eteğinin beli lastikli, içime bir penye giydim ve üstüme hırka giydim. Penyem taaa kaç sene önce memleketimden alınma, yakasında fiyonk detayı verilmiş. Hırkamı ise lisedeyken aldığıma dair şüphelerim var, tabii emin olamıyorum:) Ama hala çok sağlam ve nereden aldığıma inanamayacaksınız:) Bakırköyde'ki Salı Pazarından almıştım:) Bilmem biliyor musunuz, Akıl ve ruh sağlığı hastanesinin oralarda kurulan bir pazar vardı ve her seferinde çok güzel şeyler olurdu. Biz bir dönem oralarda oturduğumuz için giderdik oraya annemle... Yine eski günlere kabaran bir özlemim var:) Bir ara Midnigt in Paris'i seyredip kendime gelsem iyi olacak:) Ama çok güzel günlerdi, oradaki pazar artık yok sanıyorum. Hepsinin Bakırköy' ün bilindik pazar  yerine taşıdılar sanırım.

Hırkam bazı fotoğraflarda çok belli olmasa da mor:) 
Kolyem değmesin yağlı boya bloğunun sahibesi, Sevgi'nin hediyesi ben onun kadar marifetli insanla az karşılaşmışımdır.  Hediyeleşme etkinliği sonucunda birbirimize çıkmıştık ve bana bu kolyeyle beraber şu postta yayınladığım bir sürü hediye göndermişti. Şimdi onlara her baktığımda aklıma o ve duası geliyor, kendisini sevgiyle anıyorum:) Sadece duayı gönderse de aynı etkiyi oluşturacaktı bende , eminim:)
Kombinin genel görünümü de böyle, ayakkabı olarak özellikle siyah ve azıcık topuklu seçtim, üstümde hiç siyah olmadığını fark edince, ayakkabıya yöneldim tabii:) Ayrıca rahat olsun dedik o kadar ama sonuçta kayınvalide ziyaretine gidiyoruz değil mi :) Hem kış boyunca topuklu giyinince düz ayakkabılarla insan kendini ister istemez biraz kısa hissediyor:)
Kabul, bunların hepsi kendime savunmamdı, ama olsun:) Daha rahat giyinmek istediğimde mor babetlerimle de giyerim bunları ve uyum takıntısı biri olarak tarihe geçerim:)


Eee, ilk kombinimi yayınladığım, şimdi sıra çatı katı ilkay'ın kombin yarışmasına katılmak var ve ben dün akşam hazırladıklarımdan biriyle katılmayı düşünüyorum:) Yarışma facebookta yayınlandıktan sonra linkini sizinle de paylaşırım:)

Sevgiler.


Share this article with your friends.

2 yorum:

 1. TANIŞTIĞIMA MEMNUN OLDUM CANIM
  MOR RENGİ ÇOK SEVERİM
  :)
  ENERJİSİNE İNANIRIM
  BANNA DA BEKLERİM:)

  YanıtlaSil