Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

6 Mart 2012 Salı

Yeni dizi başlasın!

Selamlar!

Eskiden beri yabancı dizi seyreden biri olarak sevgilimle aynı çatı altına grdiğimizden beri o dizileri biriktirip seyrediyoruz, oldukça eğlenceli oluyor. Heyecanlandığımız zamanlarda 2'lere kadar uykusuz kalıp sezonu bitirdiğimiz de oldu. Fringe, Dr. House, Dexter derken...Dexter demişken, hepsini baştan seyredesim var:) Neyse şimdi yeni bir diziye başladık. Sadece bir sezonu var ama olsun, şu bahara geçiş döneminde beni rahatlıkla oyalayacağa benziyor.

Da dam da damm! Yeni dizim: Terra Nova.


Biraz Jurasic Park gibi geldi bana; Jurassic Park'ı seviyor musunuz bilmem ama eğer seviyorsanız bu diziyi de seveceğinizi düşünüyorum. Ben dinozorları sevsem de Jurassic Park'ı sevememiştim, ama bu böyle olmadı. Terra Nova'yı sevdim. Belki de biraz büyüdüm ben!

Biraz spoiler olacak ama standarttan  uzun bir ilk bölümle başlayan dizi çarptı beni. Oksijen maskeleriyle gezilen sokaklar, bir portakala bulunmaz hint kumaşı muamelesi yapılması, meyvelerin şekillerini dahi tanımayan yeni nesil, havanın dahi tükenmiş olması, kısacası dünyanın yok olması... fazladan yapılan bir çocuk için evin ajanlar tarafından basılması... evladını korumak isteyen polis babanın hapse atılması...

Dünya yok oluyor! Şu an o beğenmediğiniz meyveler artık yetişmiyor... Beni en çok etkileyen ise oksijen maskesinin bile yetmediği durumlardı.

Bilim adamları bu işe dur demek için, insanlığı 85 milyon yıl öncesine Terra Nova denilen bir bölgeye göndermekle bulmuşlar. Dinozorların yanına...

Tabii bu özel bölgeye öyle herkes gönderilmiyor, seçilmiş insanlar gönderiliyor. Bunlardan biri de Dr. Shannon oluyor, ailesiyle birlikte. Hikaye de Shannon ailesi üzerinden anlatılıyor.


Eşi hala hapiste olan Dr. Shannon eşi ve 3. çocuğu olmadan Terra Nova'ya geçmek istemiyor.Bununla ilgili ufak çapta bir plan yapıyor. Eşine yardımcı oluyor.


 Yukarıdaki fotoğraftan Mr. Shannon'ın Terra Nova'daki görüntülerinden birini görüyorsunuz. Ayrıca yanındaki beyi de Avatar'dan hatırlayacaksınız  Kendisi Terra Nova'da komutan görevi görüyor, çünkü Terra Nova her ne kadar dünyadan sonra cennet gibi gelse de aslında her şey o kadar kolay değil...  Dizinin bundan sonraki kısmını anlatmayacağım; seyretmesi çok daha keyifli çünkü. Ayrıca fazla spoiler vermeye gerek yok. Konu sizin de ilginizi çektiyse bulun seyrederin derim, mesela ben bu akşam 3. bölümünü seyretmek için sabırsızlanıyor olacağım:)
Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Ben de yabancı dizileri takip ediyorum. dexter ı ben de izliyorum. Bu diziyi de merak ettim. Bir bakalım nasılmış merak ettim

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. tavsiye ederim, yeni bölümleri seyredemedim henüz ama ilk iki bölümü oldukça etkileyciydi.

      Sil