Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

7 Mart 2012 Çarşamba

Kiremit yüksek bel etek ve ekru hırka

Selamlar!

Bu, bir bugün ne giydim postundan çok, dün ne giydim postudur :) Bu ara yorgunlukla ve uykuyla baş etmeye çalışan bendeniz ancak bugün bu postu düzenleyebildi:)


Bu kombin instagramda biraz ilgi görünce ben de havalara girdim ve dedim ki, en iyisi ben bugün bunu paylaşayım:) Evet, anladığınız üzere emilianata'nın artık bir instagram hesabı da var. Aslında kendi hesabım vardı, ancak emilianata adına hesap açmamıştım. Onu da açtım tam oldu, bir fotoğraf tutkunu olarak geç bile kaldım:) Fotoğraflarda sadece filtre kullanıldı, bu yüzden renkler biraz değişmiş gibi gelebilir, doğrudur ama bu renkleri bu şekilde paylaşmanın daha hoş olacağını düşündüm. Nostaljik geldi.

Şimdi gelelim kombine; bu etek kapanmaya karar verdiğimde yaptığım ilk alışverişin ürünüdür ve diğer bir çok kıyafetim gibi internetten alınmadır. Kapanmak istiyordum ama biraz kararsızdım. Alışverişini yaparsam, insanlara söylersem cayamam dedim. İşte alışveriş deliliğimin başlama hikayesi:)  Alışverişkoliklikten bahsetmişken aslında çok kötü durumda olduğumu düşünmüyorum, ama kapanmamla beraber dolabım , tarzım, her şey değişti. Bir çok şeyin eksikliğini yaşadığımı hissettim. İhtiyaçları bir anda karşılamaya çalışınca çoook kıyafet alınmış gibi oldu. Asıl en önemli olan, bundan sonrası. Bakalım durulabilecek miyim:)

Eteğim yüksek bel ve kiremit rengi. Hayatta sıkılmayacağım dediğim tek akım yüksek beldir. Oldum olası yüksek beli severim. Çünkü kendime yakıştırıyorum. Ben bana yakışanı bulma durumundayım, bu modaymış atlıyım üstüne demiyorum.. çoğu zaman:) O yüzden her an modası geçer, firmalar yüksek belden düşük bele döner diye kendimi yüksek bel etek stoklama ihtiyacı içerisinde hissediyorum. Yüksek bel etek bulduğumda da kaçırmak istemiyorum. Kiremit rengi ise artık kusmak üzere olduğum renkti, nereye baksan o vardı. Tamam iyi de, sıkıldık kardeşim diyip bu eteği uzun süre giymedim hatta ilk kapandığımda giymiştim. Şimdi hesapladım da kapanalı 4 ay olmuş:) 4 aydır rafa kaldırmışım eteği! Şu aralar kimseyi kiremit giyerek görmüyorum diye çıkardım ortaya. İyi de oldu, tam sevdiğim gibi nostaljik bir havası var.Hırka ve kısa kollu triko batik alışveriş ganimetlerimden. Çoook eskiden batik güzel trikolar yapardı, ömürlük olurdu. Sonra bu çizgisini bozdu. Sanırım o ara, başka ürün gruplarına da kaydığından oldu. Başka ürün grupları olması iyi oldu aslında, bu sene batikten bir sürü uzun etek alabildim. Ama trikoda bence eski kalitesinden geride. Ekru hırkanın saç örgüsü desenleri var.

Eşarp ise yine, yeni kapandığım zamanlardan bir kermesten alınma, markasını hatırlamıyorum bile. Ancak renkleri ve deseni hoşuma gitmişti. Bu etekle de yakıştı.Aksesuar olarak iki tane metal bilezik ve bir tane taşlı yüzük kullandım. Eskiden küpe çılgınlığım vardı , kapanınca tabi aksesuar olarak diğer parçalara yöneldim. Aksesuarlarımı ayrı bir postta paylaşacağım sizinle:)

Görseller akşamın bir vakti ve telefonla çekildiği için çok iyi değiller, daha iyilerini başka başka kombinlerle paylaşacağım inşallah, yakında!

Şimdilik hoşçakalın!

Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. Güzel olmuş canım, gülerek giyin. İyi ki de kapanmışsın:)))

  YanıtlaSil
 2. :)) evet ben de öyle diyorum. bence kapalı olabilmek çok büyük bir nimet, şükretmek lazım:)

  YanıtlaSil
 3. Really cute bag :)


  xoxo
  Ina :*

  YanıtlaSil
 4. thanx:) it is a present from my dad, no brand:)

  YanıtlaSil