Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

15 Mart 2012 Perşembe

Lacivert ve Kırmızı

Günaydın!

Bugün biraz garip bir şekilde uyanıp ruh halim yüzüme yansısa da bu akşam güzel bir Cuma akşamı olacak inşallah. Cuma akşamlarını seviyorum, arkadaşlarımla toplanıyoruz, güzel ve yararlı vakit geçiriyoruz.

Bugünkü kombinim aslında çok rahat bir kombin, aslında dikkat ederseniz benim kıyafetlerimin çoğu rahattır. Kapandıktan sonra salaşlığımı örnek olmak adına bir kenara bırakmış olsam da, kullanımı rahat kıyafetlerden vazgeçemiyorum.

Bu sefer detaylardan başlayalım. Eşarbımın deseni benim eşarbım diye söylemiyorum ama çok güzeldir:) ( böyle bir cümle kalıbı var hani benim oğlan diye söylemiyorum dermiş gibi, yazarken daha komik geldi:) ) İlk kapandığımda şal kullanabileceğimi düşünüp hep şal almıştım ama acemilik işte, düzgün yapamadığımdan moralim çok bozuluyordu ve eşarplı kadınları görünce çok hevesleniyordum. Eşarpları öyle hemen alamayınca içimde kalmıştı, bunun etkisi olarak sanki yıllardır kapalıymışım gibi çok eşarbım var, içlerinde sırf eşarp olsun rengi uysun diye aldıklarım da oldu. Şimdi pişmanım aslında bir çoğu için, çünkü mantıksız alışverişler yapmışım, durup düşünmeden almışım da almışım. Şimdi o huyumu köşeye bıraktığımı düşünüyorum.  Ama bu beni hiç pişman etmeyen bir model oldu. Deseniyle farklı olduğu kadar kullanımıyla da rahattı. 
Eşimin bir müşterisi eşarp ithalatı yapıyordu, söz vermişti bana oradan eşarplar getirtecekti. Sözü gecikince eşarp getirmek yerine, beni yerlerine götürdü ve olanlar oldu. Ben de bedavaymış gibi aldım da aldım, sonrasında da zaten müşterisi hem yeni kapandım diye hem eşimi çok seviyor diye hepsini hediye etti, hiç birinin parasını almadı. İşte o zaman içimde hem bir mutluluk oluştu hem de üzüldüm. Eşimin sevilen biri olması hoşuma gidiyor tabii ama bu hediye meselesi acaba ben kendimi mi kaybettim düşüncesini getirdi aklıma. Oradan ayrılırken iş yeri sahibi, bu eşarplardan vazgeçemeyeceksin demişti öyle de oldu sahiden. Renklerini de çok beğenmiştim desenleri de...


Eşarbın rengi ortaya çıkınca tabii kombinin renkleri de ortaya çıkmış oldu. Bugünkü renklerim lacivert ile kırmızı oldu. Kapandıktan sonra giymeye başladığım renkler:)

Bu sefer bol fotoğraflı bir kombin olsun dedim ve saat kaç diye bakmadan bir sürü fotoğraf çektim. Eşarp detayını geçtikten sonra aksesuara gelelim, bu sefer çok takıp takıştırmak istemedim, akşam da bu garip ruh hali içerisindeydim. Erken yatmaya niyetlenip uyanınca genelde böyle oluyorum:)Kırmızıyla mavi ne kadar çok yakışıyorlar değil mi? 

Hırkamı kapanma fikri kafamda yavaş yavaş olurken LCW'den almıştım, hem yaz hem kış giyebilirim diye düşünmüştüm. Vücut hatlarımı belli etmeyecek cinsten... Gömleğim de yine LCW olması lazım ama bilmem kaç sezon öncesi , hatırlamıyorum bile...Bel detayını görebilmeniz için çektim bu fotoğrafı düğmeler ve süet şerit var belinde...
Kombinin yukarından görünüşünü de ekledik mi tamamdır:)


Sürpriz, ben bugün etek giymedim aslında bu bir pantolon etek:) Yukarıdaki fotoğraflarda hep etek olarak gözükmesi için uğraştım, elimden geldiğince etek mi pantolon mı bahsetmemeye çalıştım, bu yüzden yarım yamalak kalmış cümlelerim olabilir:) 

Normalde ben kapandığımdan beri pantolon giymiyorum yani giymemeye çalışıyorum ya çooook geniş pantolonlar ya da böyle pantolon etekler giyiniyorum. O kadar alışmışım ki etek giymeye geçen gün yine o geniş pantolonlarımdan birini giyip üstüme kabanımı alıp dışarıya çıkmıştım, bacaklarımı görünce utandım. Rabbim bu utanç duygusunu kaybettirmesin inşallah. Bu pantolon etekler eteklerin giyilmesinin sıkıntı yaratabileceği durumlarda kurtarıcı oluyor.

Aslında ben bu pantolon etekten çok bahsettim twitter'da, sayıkladığım şeylerden biri de budur. Armine'nin bir  şubesinde bana büyük gelen ve çok küçük gelen bedenleri kalmıştı sadece, az kaldı onlardan birini alıyordum ama ikisi de bana olmuyordu aslında. Uzuuun uğraşlarım ve arayışlarım sonucunda Bakırköy şubesinde bulduk ve eşimle almaya gittik. O gün eşim çok tatlıydı, ne giysersem bakıyordu, fikrini söylüyordu ve hiç sıkılma ibaresi göstermiyordu:) Böyle günlerde onu her zamankinden daha çok seviyorum:)


Son fotoğrafta kombinimin yaz versiyonu, yaz geldiğinde böyle giyinmek istiyorum. Çantayla ayakkabı aslında aldığım zamanlarda hiç tarzım değildi ama eşimin ailesi ile tanışmaya gideceğimiz zaman kuzenlerimin üstüme yaptığı aşırı baskıya dayanamayıp almıştım. Şimdi iyi ki de almışım diyorum, bu sene biraz topuklulara alıştım yazın daha rahat giyebilirim sanırım:) Kendime inanamıyorum ama bu kış çizmelerim hep topukluydu, platformda olsa, dolgu topuk da olsa...:)


Markalardan çok bahsetmek istemiyorum ama bazen bahsetmek yararlı olabilir:

Gömlek: LCW
Hırka: LCW
Pantolon Etek: Armine
Bilezik: Herry
Eşarp: Rosa parks olabilir emin değilim.
Ayakkabı ve çantayı hatırlamıyorum.

Şimdilik benden bu kadar, bugün yapılacak çok iş var.

Sevgiler.


Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. eşarbının rengi,deseni ŞAHANE

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. çok teşekkür ederim:)

   Sil
  2. Kombinlerine ve eşarplarına bayıldım, bu işi gerçekten iyi biliyorsun. ;)

   Sil
  3. teşekkür ederim, daha güzelleri senin olsun:)

   Sil