Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

27 Şubat 2012 Pazartesi

sünger

Bu son bir kaç günde yazmak yerine, biraz da okumaya araştırmaya odaklandım diyebilirim. Her geçen gün yeni yeni hem görsel açıdan su gibi duru hem de içerik açısından zengin çok çeşitli bloglarla karşılaştım ve ne yalan söyleyeyim kendi yazdıklarımı beğenmedim, zaten beğenmiyordum ama şimdi daha da olumsuz bakıyorum:) İnsanın kendine eleştirel gözlerle bakabilmesi mümkün değil ama zaman zaman bu duruma yakın koşullar altında bulabiliyor. Bu durumu değiştirmek için kafamda tasarladığım bir kaç şey var.

- Kullanmaya kullanmaya yerini unuttuğum fotoğraf makinem çıkartılacak. daha çok fotoğraf çekilecek, gündüz ışığı kullanılacak.

- Kombin fotoğrafları olarak hafta sonu kombin fotoğrafları bol bol çekilip hafta içi elemeler yapılıp, yazıları yazılacak.

- Bir süredir daha çok yazıyorum ama yine de düzenli yazmaya özen gösterilecek!

- Blog görsel açıdan dinginleştirilip bir düzene sokulacak, en yakın zamanda bir header yapılacak.( Böyle yapılacak dediğime bakmayın, ben yapmasını bilmiyorum henüz ama üstünde çalışacağım:))

İki konu var kafamı karıştıran; ilki kombinleri üst üste koyunca güzel bir görüntü çıkmıyor. Daha önce hiç bahsettim mi bilmiyorum ama üstümde yayınlamama kararı almıştım başında.Ama o kıyafetleri biri giymediğinde de iyice ruhsuz oluyor kıyafetler. Bunu yapmak istememenin iki nedeni var. (her şeyi ikiye ayırıyorum:P) ilki dini sebeplerden ötürü tereddütlerim var bu konuda, ikincisi ise ilkine göre oldukça önemsiz olan, eskiden olduğum kiloda olmamam ve çektiğim fotoğrafları gördükçe krize girmem. Aslında şu an sadece 4 kilo fazlam var, 4ünü verdim bile ama olsun. Biliyorum ilk fotoğrafla beraber ölüm oruçlarına gireceğim. Ayrıca maalesef bu gerçekle şu anda yüzleşiyorum ki, çok yalnızım ben bu aralar. Fotoğrafımı çekecek kimseyi bulamayabilirim çevremde. Eşim çok kendi aleminde bu aralar, bana diyor bazen ama bence o evliliğe alışamadı, ailesini çok özlüyor. ( böyle demesine de çok bozuluyorum aslında, ailesinin bir üyesi de benim aslında...) Şimdi yüksek lisansa da başlayacak. Kardeşlerime çok yakın oturuyorum ama onlar her zamanki gibi kendi alemlerindeler, pek başkasının ( bu başkası ben oluyorum) onlara arada ihtiyacı olabileceğinin farkında değiller. Kötü oldum şimdi, bu konuyu kapatayım en iyisi.

İkincisi ise ilkinden daha ciddi bir sorun, keşfettiğim bloglarla ben bu işi sanki biraz beceremiyorum tribine girdim. Tamam çevremdekiler çok güzel giyiniyorsun falan diyor, bu aralar zayıfladım diye ekstra iltifatlar da alıyorum ama bazen tüm bunlar ben yeni kapandım diye motive etmek amaçlı mı diye de düşünmüyor değilim. Hele bugün hani insan bazen kendini çok kötü hisseder ya o haldeyim tam:) Belki de modayı ben sadece takip etmeliyimdir, kendim kombin oluşturmamalıyımdır, bilemiyorum...

Bir de blogla ilgili en büyük sıkıtnım bazı eski yazılarımı çook özensiz yazmış olduğumun farkında olmam. Nişanlılık döneminde yazdığım bazı sıkıntılı yazılarımda var... Silsem mi diyorum bazen hepsini, geçmişe sünger çeksem, sıfırdan başlasam...Hayata genel bakışım da böyle bu aralar belki ondandır demeli sanki, üstüne düşmemeli.
Share this article with your friends.

2 yorum:

 1. yazılarının iyisi de kötüsü de sana ait, senin parçan herkes iyi şeyler yapacak mükemmel olacak değil ya. Ayrıca güzel de yazıların,bu paylaşımını sıkılmadan okuduysam artık diyecek bir şey. Bence silme derim, yaşanmışları, duyguları bir süngerle silmek bu kadar kolay olmamalı. Ben de çok beğenmiyorum kendi blogumun içeriğini ne yapıyorum ben diyorum ama, uğraşmak hoşuma gisdiyor. Sırf başkaları beğensin diye bir şey yapmıyorum, herkesin ilgi alanı farklı beni beğenen böyle takip eder. devam et arkadaşım yazdıkça istediğin şeyi daha güzel yaparsın eminim. Her geçen gün bir şeyler öğreniyoruz bu sanal ortamda

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. teşekkür ederim mehtap, daha önce de bir arkadaşımla konuşurken o da senin gibi dedi, sen artık şimdi değişmiş biri olabilirsin ama diğer yazıları yazan da sendin, farklı biri değil.

   Başkaları beğensin diye değil sırf kendim için yazıyorum, ama sonradan okuduğumda beğenmeyince sonu hüsran oluyor:) üstüne düşmemeli di mi, gelip geçici anlık olumsuz hislerin:)

   Sil