Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

29 Şubat 2012 Çarşamba

Su, Sıcak Su

Merhaba!

Geçen hafta kafamdaki yazıların bir çoğuna taslak dahi oluşturamamış olsam da bu hafta hızlı başladık sanki! Bir yandan çalışmalarım devam ediyor, bir yandan da yazacaklarımı toparlıyorum, keşke hayat hep yazmaktan ibaret olsa:)

Yazın bu yazıya denk gelenler bana ıyy diyecekler ama ben kendimce yararlı olduğuna inandığım bir konudan bahsedeceğim.

Yıllardır yurtdışıyla çalışıyorum, bir yandan babaım işlerini takip ettiğim dönemler de oldu ama nedense bir türlü nasip olmadı ayağımı Türkiye karasularının dışına atmak. Bu sene Allah nasip ederse böyle bir dileğim var... Normal bir şirkette bunca senedir benim yaptığım görevi yapan birinin gitmemesi garip geliyor herkese ama burası normal bir yer değil, ve ben bir dişiyim hem de artık örtülü bir dişiyim. Bundan sonra da yurtdışına adım atışım bu şirket için olmaz sanırım. Artık firmalarım beni çağırmaktan yorulmuş olacak ki kimseden ses seda da çıkmıyor. Bakalım babamın planları hayırlı bir şekilde, güzel bir şekilde gerçekleşirse babamla planlarımız var, o yüzden hepinizden bu konuda dua bekliyorum:)

Neyse geçenlerde bizim ekipten olmayan birini gönderdiler, cihazlarla, cihaz sorunlarıyla ilgili görüşmesi için. Arkasından da firmalardan bir tanesi ziyarete geldiğinde bu arkadaşla beraber toplantı yaptık. Toplantı her zaman iş iş iş modunda geçmiyor tabii, özellikle bu firmayla. Firma sahibi nedense nişanlı olduğum dönemden beri benim özel hayatımla çok ilgili. Soruları bana her zaman iyi niyetliymiş gibi gelmiyor, bazen kültürümüzü aşağılamaya çalıştığını düşündüğüm bile oldu. Bana çok geleneksel biri olduğumu söylediğinde bir an kalıp gerçekten ne dediğini anlamaya çalışmıştım. Sonra kıyafetlerimi örnek göstermişti, ben böyleyim daha farklı olamam diye geçiştirmiştim. Bu sefer geldiklerinde de eşarplı görünce beni Amish'lere benzetmişlerdi. Amish nedir belki biliyorsunuzdur ama bu başka bir yazının konusu olacak inşallah!

Bu sefer yalnız olmadığım için saldırılara atakla karşılık verdik, Çin'e giden arkadaş her gittiği yerde su istediğinde kaynar kaynar suların geldiğini ve oradayken kana kana su içmeyi özlediğini söyledi. Çünkü ısrarla soğuk diye belirtse de her seferinde sadece sıcak suyun geldiğini anlattı. Kimseye anlatamamış derdini. Bunun üstüne de misafirlerimiz anlattı; sıcak sunun daha sağlıklı olduğuna inanıyorlarmış. Bu yüzden soğuk su hiiiç içmiyorlarmış. Ama bu Çin'de geleneklerine çok bağlı bölgelerde ve insanlarda oluyormuş genelde...

Çin halkı çok dışa kapalı bir hayat yaşasa da son zamanlarda onlar da dıştan gelen etkilere karşı koyamadılar, genelde sağlıklarına düşkün bir millet olmalarına rağmen yeni nesilde obezlere rastlanmakta. Çoğunun ufak tefek, çıtı pıtı bilsek de genelde sağlıklılar. Düşününce haklı olabilirler dedim, ayrıca okuduğum bir kaç yazı da sıcak suyun yağları yakmada yardımcı olduğunu okudum ve kafamda şimşek çaktı. Ben de sıcak su içeceğim dedim. Bu görüşme yapıldıktan sonra hemen içmeye başlayamadım, her ne kadar boğazımla ilgili kronik rahatsızlıklarım olduğundan suyu soğuk olarak içmememe rağmen sıcak suya alışmak kolay olmadı. Şu aralar sıcak su içebiliyorum ve kilo vermem devam ediyor. En son 4 kilo vermiştim, gün itibari ile 5 kilo vermiş durumdayım ve önceden dar gelen gömleklerim artık güzel oluyor.

Size de tavsiye edebilirim arada sıcak su içmek bitki çayı içemiyorsanız faydalı olabilir.

Not: Tabi benim burada söylediğim tamamen yorum, tamamen kişisel görüş. Sıcak su içerek zayıflarsınız demiyorum, kesinlikle:)
Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. sabahları aç karna limonlu sıcak su içen bir yakınım kilo verdiğinden bahsetmişti :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. öyle diyorlar ama sahiden yeme alışkanlıklarını değiştirmek gerek, yoksa o kilolar hoop geri alınır:)

      Sil