Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

17 Şubat 2012 Cuma

Bu aralar...

Bu aralar olaylara bakış açım az biraz değişti. Sanırım tevekkül etmesini öğreniyorum. Önceden her şeyin en ince hesabını yapmaya çalışan biri olarak, yok çocuğu şu tarihe getireyim, işten şu tarihte ayrılırsam sonra yüksek lisansa başlarım. Çocuk olmadan bir de umre yaptık oooh değmeyin keyfime...derdim, bunların hepsini planlamaya çalışırdım. Planı bozup tekrar tekrar yapsam da, sanki her şey benim kontrolum altındaymış gibi davranıyordum...Dum. Şimdi farklı düşünmeye başladım. (O da benden değil elbette, şu an ki bilgimle uygun lafı söyleyemedim...)Sanırım okuduğum kitaplardan oldu, bir anda yanlışta olduğumu fark ettim. Tamam, çok güzel; kendime A, B planı hatta onunla yetinmeyip bazen abartıp F planlarını da yapmış olsam da, her şeyin sonunda görüyorum ki yine Rabbimin dilediği oluyor. Ben sadece o süreç boyunca kendimi kandırmış ve yıpratmış oluyorum. En iyisi işleri biraz akışına bırakmak diyorum. Aslında böyle düşünmek rahatlatıcı, en basitinden çocuk meselesi, yıllarca herkesin karşısına çıkmıştır mesela, tüm şartlar uygun olup da çocuğu olmayan , olması kendilerince geciken çiftleri... ya da parası  fazlasıyla olup da her nedense bir türlü istediği akademik kariyer için zaman ayıramayanları ya da çoook ama çooook çalışıp da nedense kazancını iyi bir duruma getiremeyenleri... Bunların hepsini sabırla karşılamak gerekli tabii, ama zaman zaman yapamadığımızda da elbette ki bizim göremediğimiz hikmetleri olduğunu bilip de ona göre hareket etmeli.. Bu konu geçenlerde okuduğum bir yazıyı da getirdi aklıma, Ahmet Şahin'in bir yazısını... Yazının benim için özü aferin denilsin diye çalışmak yerine Allah için çalışmak oldu. Ama bu başka bir yazının konusu.

Konumuza dönersek, biraz kendimi rahat bırakmaya karar verdim. Yıllarca istediğim akademik kariyeri yapamamamın çeşitli sebepleri oldu, önce kardeşimin okul masrafları derken, sonra bir anda kendimi evlilik hazırlıkları içinde buldum. Şimdi ise önceliği eşime tanıdım. Çünkü şartlar buna uygundu. Ne yaparsam yapayım değiştiremediğim şartlar... nasip değilmiş diyerek kabullenmesini ve haddim olmayan sorgulamaya çalışmadan rıza göstermeyi hakkıyla öğrenebilirim inşallah.

Bir yandan böyle düşünürken bir yandan da aklımda ufak bir soru işareti oluşuyor. Bu çaba göstermeyeceğim demek mi oluyor, yani işimi değiştirmek isterken hiç iş başvurusu yapmayayım mı demek? Sanmıyorum, duamı edip, gerekenleri elimden geldiğince yine yapıp gerisini de Rabbimden beklemeli. Bunu yazarken yine her an kendime hatırlatmam gereken şey aklıma geldi(getirildi). Bunların dahi hepsi yalan a dostlar, hepsi geçici...

Selametle...

not: görsel ne alaka derseniz, sevdiğim çizgi film karakterlerini koymamın mahsuru yoktur diye kendime izin belgesi çıkarttım derim.
Share this article with your friends.

4 yorum:

 1. Tam olarak da benim haleti ruhiyemdir kendisi :) Sen de en güzelini tercih etmişsin canımcım,hiç bozma ;) Tevekkül en güzelidir daima.Ve de öpüldün :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. inşallah tazekahvecim, inşallah içimdeki bu dinginlik bozulmaz ve de inşallah tevekkülüm kartarak devam eder. yine kontrol manyağı olmam:) ben de öptüm canım. bu arada o pasta için zirveye bekleyemeceğim seni!:)) daha erken bir organizasyon daha iç dairede yapmak lazım:)

   Sil
 2. kaynatin bakalim aranizda. tamam ya tamam terk ediyorum burayi... seker isterim, balon isterim ver topumu ben kustum oynamiyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. nereye terk ediyorsun:) sen de gel seninle de kaynatalım:) asıl biz çikolata isteriz kahvenin yanına:)

   Sil