Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

7 Şubat 2012 Salı

Ama bu haksızlık!

Küççükken, Calimero diye şapkalı bir civciv vardı, çok şirindi ama kendince masum haksızlıklara uğrardı ve sanırım benim yaşımdaki tüm çocukların dillerine pelesenk olmuş bir sözü vardı: Ama bu haksızlık!



Tabii bunu, şu resimde gördüğünüz gibi mutlu mutlu söylemiyordu.

Annem ufakken ben en çok bununla ilgili dalga geçerdi sanırım benimle, ama bu haksızlık lafını çok kullanırdım.Belki de anlamını tam olarak kavrayamadığımdan. Sağolsun çevremdeki insanlar zamanla öğrettiler anlamını. Haksızlığa tahammül edemeyen bir insan olacağım taaa o zamanlardan belliymiş hem de. Şimdi gerektiği yerde bu sözü hatırlayıp, bu ufak civcivi hatırlayıp tekrar seyretmek isterim, belki haksızlığa karşı yüzümde bir gülümseme oluşturur diye, ama bugün zor sanki biraz... Belki sadaka diye zorlarsanız...

Bazen çevremde olup bitene gerçekten inanamıyorum, insanlar beni tekrar tekrar şaşırtmayı başarıyor. Haksızlığa uğramanın acısının yanı sıra, bazen guru yapıp, ben neden böyle oldum diye de düşünmüyor değilim. ama sonra aklıma ayağıma zerre kadar çamur bulaşmışsa bunu kendimden sorgulamam gerekir diyorum, geçmişime bakmam gerekir diyorum.. Ya da "müminin ayakkabısının bağcığı kopsa bunu Rabbisinden bilecektir" sözü aklıma geliyor ve tüm yaşadıklarıma sabretmem ve hamd etmem gerektiğini hatırlıyorum.

Yine en güzeli dua niyetine hayal kurmak, bir gün bu günler çok geride kalınca, ohhh şükürler olsun atlattım diyebilmek... Hatta bu vesile bu dünyanın tamamen geçici olduğunu kendine hatırlatabilmek, ne de olsa kimsenin hakkı kimsede kalmaz değil mi?
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder