Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

3 Şubat 2012 Cuma

İlk ıspanak deneyimim

Yemek yapmasını bilmediğimi söyleyerek defalarca benimle evlenmemesi yönünde ikna etmeye calistigim eşimi sonunda daha sağlıklı beslenmeye ikna ettim. Ama ikna etmekle kalmamalıydı, çünkü onun aklına makarna- tavuk ya da et-pilav ikililerinden başka lezzetli yemek gelmiyordu. Baktım böyle olmayacak kontrolü ele almalıyım dedim. Mutfak alışverişimizde az biraz sebze aldım. İlk aşamamız pırasaydı, kendime göre oldukça başarılı atlattım ve lezzetli bir zeytinyağlı pirasa yemeği oldu, ama onun salçalı yemekler seven damak tadına pek hitap etmedi ama takmadım. Sonuçta sağlıklı yiyeceklerin hepsi lezzetli olacak diye bir şey yok.

Sonraki hedefim brokoliydi ama kendisi buna türlü hainliklerle engel oldu. Onun yerine ton balıklı salataya ikna ettim. Ton balikli salata da bir yere kadar her gun yiyecek halimiz yok ya:)) yeni çeşitler eklemeliydim.

Sıra esimin yiyebildigi sebzeli yemeklerden olan ispanaga geldi. İspanak aslında cok basit bir yemek sadece tertemiz bir sekilde yikamasi zor. Yemekle sadece son yıllarda yerken alakası olan biri olarak, daha once yapıldığını da hic görmemiştim. İspanak dediğim gibi yikamasi cidden cok zor bir sebze, zaman kısıtliysa eger hic oyalanmaya gelmiyor. Aman ben ettim siz etmeyin;))

İyice yıkadıktan sonra benim o ispanaklari dogramam da gerekiyordu degil mı ama eşiyle telefonda konusan leyla anlık bir gafletle ispanaklari olduğu gibi tencereye boca eder;) sonra onları salça soğan ikilisinde çıkarır, dogayabilmek icin tekrar tekrar yıkar:)) Panik ispanaklari doğranmış halde tencereye atana kadar devam eder. Olay boyunca bir yandan kendimi payladım ve bu olaydan kimseye soz etmeyeceğim dedim.

İcimde bir anda yemeğin kotu olacağına dair bir his oluştu ama yemegi yerken istemeden de olsa kendimle gurur duydum:) Esimin iştahla yemesi de mutluluğumu percinledi.

Sonradan öğrendim ki ispanagi dogramadan da tencereye atanlar varmış. Öğrenmenin yasi yoktur, sadece geç öğrenenler vardır:) bekleyin kuzularım bir gun yemek yapmayı bilmediğim halde ne kadar guzel pastalar yapabildiğimi gormuş olacaksınız:))
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder