Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

30 Ocak 2012 Pazartesi

Hayaller Dünyası

Hayaller dünyasında yaşadığımı biliyorum ama bazen o hayaller çok tatlı oluyor!:) Her zamankinden daha daha tatlı:)

Mesela bugün, dışarıda lapa lapa kar yağıyor, benim en güzel hayalim eşimle işimizden erken çıkıp, evimize sağ salim varıp, sıcak içeceklerimizi yudumlamak. Sonra kardeşceğizlerimi de alıp hep beraber kar topu oynamak! Tamam, tamam hiç değilse karda yürüyelim biraz. Beden gerçek soğuk görsün , ama sonrasında evimize girip ısınalım.

Biliyorum, bazıları okurken hemen cık cıklamaya başladı çünkü, sokakta donma tehlikesi olanlar var diyorlar. Doğru, çok doğru...Ben de yazarken bir yanım kendimi durdurmaya çalışıyorum ama elimde değil, karı rabbimin rahmeti olarak görüp mutlu oluyorum. Yıllar önceki sel felaketinde serviste mahsur kalıp boğulma tehlikesi atlatmış biri olarak, hava şartlarıyla boğuşmanın ne kadar zor olduğundan haberim var! Uzun süre ufacık yağmurlarda dahi evden çıkmamama sebep olmuş olan bir fobiyle de boğuştum! Ama Rabbimin rahmetinden mi kaçıyorsun dediğimde kendi kendime zınk diye kalıyorum!:)

Mesela yıllar önce annemler yaşamışlar, bir hafta evlerden çıkamamışlar dışarıya, trenler arabalar çalışmamış, gidememiş kimseler işine. Kötüyüm belki ama bunu hayal ediyorum!  İstanbul'un her sene böyle doyamadığı kar olayına da böylece alışmış oluruz biraz sanki, hı? Kitaplarımı okuyayım, hatimlerimi yapayım, kendi içime, özüme döneyim, bu vesileyle Evden çıkamayayım ve biraz dinleneyim istiyorum.

Ne olur her hafta başında işini terk etmeyi düşünen birine böye hayelleri çok görmeyin, hem belki dinlenirsem biraz işimi özlerim, hatta aaa ben işimi seviyormuşum bile diyebilirim. Beğenmediyseniz eğer bu yazımı, o zaman bana dua edin ki daha güzel yazılar yazabileyim, eğer beğendiyseniz ama işinin başına dön emilianata diyorsanız, o zaman yine dua edin de rabbim hayır kapısına sevk etsin beni.... Çünkü ben cidden bilemiyorum, işi bırakmak çözüm müdür? Hayır mıdır?... Hangisi hayırlıdır...
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder