Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

17 Ocak 2012 Salı

dereyi görmeden paçaları sıvamak

emilianata18:01
Başlık denizsözlük'e tanım yazarmış gibi olsa da yazıya yakıştı.:)

Ben tipik dereleri görmeden paçaları sıvayan biri olarak yine sıvıyorum ve anlatmaya başlıyorum.Uzuuun zamandır aklımda fikrimde hep yazmak vardı, çoook uzun zamandır... Ama hep bir şeyler bekledim, bir işareti; deriiin bir ilham, bir şimşek... Arada ampüller yandı, sonra söndü, tekrar yandı, tekrar söndü. Hatta bazı fikirleri not edemediğimden dolayı unuttum ama dedim ki kendi kendime Rabbim dilerse eğer o fikirleri bana hatırlatır ya  da hop diye daha güzelini çıkarttırıverir.

Sonra bir şeyler oldu bana, yaşamaktan yazmaya vakit bulamadım sanki, zaman çok hızlı akıp gitti...Hala da gidiyor, bazen yine istediğim gibi yazamıyorum. Ama bugün farklı bir olay var,galiba bu sefer o ampul yandı ve ben onu not alabildim hatta sanki sonunu bile görebildim.

Şimdi o sonunu görebildiğime inandıklarımı yazıya dökme vaktidir, detayları kurgulama vaktidir, araştırma vaktidir, zaman zaman durup ohh ben ne yazmışım diyerek nefes alma vaktidir:) Yazmanın her aşamasında boğulmak , kitapların arasına gömülmek , zaman zaman işin içinden çıkamamak ve böyle zamanlarda da yanımda dostlar görmek istiyorum. Bu hayalin sonunda hayatımı olumlu ve hayırlı bir yola sokmak istiyorum. Evet, evet! Bunların hepsini istiyorum ben:)

İşte şimdi gönlüm dereleri görmeden paçalarını sıvadı ve yazılmamış romanın hayali kutlamalarını yapıp, heyecanlarını yaşıyor. Kendime sürekli "vermek istemeseydi, istek vermezdi" sözünü hatırlatıyorum. İçimden böylesine akan, gürül gürül çağlayan bir istek varsa sebebi vardır değil mi:)

Bir romanın sonunu hayal etmek bence bir yolun sonunu görmek gibi, insanların yıllar sonra ne hala geleceğini bilmeye çalışması gibi, o yüzden zor:) Planlar alt üst olabilir başladığınızdan çok farklı bir şey çıkabilir ya da çıkmayabilir de. İşte tüm bu sebeplerden bol bol dua istemek hakkımdır değil mi:)
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder