Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

20 Aralık 2011 Salı

Yeşil

Bugün keşke eski günlerdeki gibi bir gün olsa.

Biz hepimiz öğrenci olsak, öğrenciliğin zorlukları içinde kıvranırken, nasıl çıkacağız bu işin içinden gibi ufak dertlerimiz olsa. Onları gözümüzde iyice büyütsek bazen beraber ağlasak... ya da ben ağlasam siz beni dinleseniz.

Yağmurlu günlerde yaptığımız gibi yağmur çamur demeden feyzoşlara gitsek mesela. Benim geniş paçalarım ve o dikkatsiz yürüyüşüm yüzünden yine dizlerime kadar ıslansam ve ıslak olduğum için biraz mahcup olsam. Feyzoşların sıcacık evine girsek bir anda içimizde bir güneş doğsa, feyzoş bizi karşılarken hissettiğimiz sıcaklıkla ısınsak.

Dışarıda şakır şakır yağmur yağarken bizim bir süreliğine hiçbir şey umurumuzda olmasa sadece ve sadece kendi içimizdekilere gömülsek. Feyzoş bize o demir kutularını çıkartıp içindeki incilerini gösterse, her bir eşyanın hatırasını ayır ayrı anlatsa.

Başka bir gün de olsa keşke yine her şey eskisi gibi olsa. Ben yeşil tişörtümü giymiş olsam ve üstüne feyzoşun kovboy şapkasını takıp pozlar versem, ayşegülle her hareketim senkronik olsa ve bunu gördükçe kahkahalara gömülsek. Kendimizi sevsek. Doya doya fotoğraf çeksek. O fotoğrafların amacını bizden başka kimse anlamasa.

Feyzoş bize çalamadığı gitarını gösterse, bir gün öğreneceğim dese, biz de ona gaz versek, öğrenirsin desek.

Aradan yıllar geçti feyzoş o gitarı artık çalıyor. Şimdi ben üstümde yeşil eteğimle oturmuş bunları yazıyorum. Dışarıda yağmur yağıyor ; bana eski günleri hatırlatıyor ve bu beni mutlu ediyor. Kuruyum da ama nedense sanki o güneş ışıldamıyor içimde.

Ne de çok severmişim yeşili....

Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. Ah ne de çok özlemişsin öğrenciliği emilicim :) Derhal yeni ortam yapıp hatıraları raflarına yerleştiriyosun..tozlansınlar orda bırak :))

    YanıtlaSil
  2. evet özlemişim. belki de tipik bir romnatiğim bilemiyorum:) geçmiş her zaman cazip gelir:)

    YanıtlaSil