Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

31 Aralık 2011 Cumartesi

söz denizinin balıklarıYaklaşık bir sene kadar once twitterda gördüğüm bir linki takip ederek buldum sözlüğü. Aslında yıllar once eksi sözlüğe merak salıp cabuk sikilan biri olarak giriş yapmayı düşünmüyordum ama açılan başlıklar dikkatimi celbetti ve hadi bakalım dedim. Daha önce hafif.org da başka isimlerle yazı yazdığımdan dolayı aslında böyle bir ortama dahil olmayı da hiç istemiyordum. Dedim ki kendime söz ver elmilianata, kimseyle muhabbet etmeyeceksin, yazacaksan yaz bir şey ve çıkış yap. Twitter da takip ettiğim turbanliikoncan çok sevdirdi burayı farkına varmadan. Tema olarak sadece denize ait bilgilerle karşılaşacağım sandıysam da yanıldığımı çok çabuk kavradım, her telden bilgiye ulaşabileceğiniz bir sözlük var burada.

Alıştım sonra her sabah ilk iş elim açmak oldu, gerçekten de çok uzun bir süre sadece yazabildiğim kadaıryla kırık dökük bir şeyler yazdım. Muhabbet denilemez de mesajlaştığım tek kişi, admin olan rastgele oldu. Sonra baktım zirveler yapılıyor ben geri kalır mıyım dedim ama bir türlü gidemedim. Bir yandan tamamen gizli kalmak için yıllardır yazdığın bloğunu ihmal et, öte yandan git zirveye kendini göster. Olacak iş mi bu? Oldu ama:))

Her şey coyotecarlos'un davetiyle başladı, tabii öncesinde zemin hazırladı zat-ı şahaneleri. Güven verdi. Yoksa benim kadar ağzı yanmış biri tutup da zirveye gitsin...Kapandıktan sonra bana da bazı konularda cesaret gelmişti zaten. Kapandım ya, sanki kimse bana zarar veremeyecekmiş gibi. ÜStün bir güç beni her zaman koruyor ve kolluyor ya,Elhamdüllillah, sanki şimdi kapandığım için daha bir üstüme titreyecekmiş gibi geldi. Ben de açılın geliyorum zirveye dedim. Ama gidene kadar hep kendi kendimi yedim, gitmesem mi acaba? Yalnız kalır mıyım? Belki de çok sıkılırım diye diye gitim. yine sağolsun sevgili coyote buluşturdu ben söz denizinin yazarlarıyla. Masanın uzunluğundan dolayı kendisiyle çok muhabbet edememiş olsam da , rastgele , shipped on board, dımdızlak, sigaram, sular kraliçesi, journalist bunlara yakın olup kendilerini sevdim.

Sonrasında sözlüğü daha çok sevdim, bunda rastgelenin beni casuz yapmasında da büyük katkısı vardır sanırım:) şşt ama bu aramızda, sır!:))

Sözlükte bir de tazekahve var ki, kapanmayla ilgili açtığım başlıklarda güzel yorumlarıyla ve bana özelden attığı güzel mesajlarıyla hep destek oldu, sağolsun. Ben de bloğunu keşfettim bu arada ve sıkı takipçisi oldum. Bazı insanları sevmeniz için onları tanımanız gerekmez ya hani, böyle sırf Allah dostu olduğu için seversiniz işte coyote ve tazekahve benim için böyl dostlar oldu. Dua istesem hoop gideceğim kapı belli:) blogu da çok içten, tıpkı kendisi gibi. Hala keşfetmeyenler varsa tık tık!

İşte bu sözlük beni böyle şeker insanlarla tanıştırdı, zirvenin yararı sözlüğü daha çok benimsemem, daha çok yazma çabası içine girmem oldu. İnsan ne yaparsa kendine aslında, biz sözlüğe yazdıkça içimize mercanlar atıyoruz böyle ışıl ışıl zihnimiz parıldasın , ohh mis:) Blog derken, sözlük derken, kişisel blogum derken, okuduklarım, okumaya çalıştıklarım derken bakmışsınız benim de cici mi cici bir kitabım olmuş:) İşte şimdi bu yüzden coyotecarlos ile birbirimize söz verdik, ben haftada bir yazı yazacağım, o ise iki. Şimdi sıra kendisinde dostlar, bu haftaki ikinci yazısını merakla bekliyorum. Önceki yazılarını merak edenler için tık tık!

Şimdilik benden bu kadar, bugün cumartesi demeyip iş için yollara düştüysem vazifeyi ihmal etmemeli.
Share this article with your friends.

3 yorum:

 1. Güzel görmüşsün güzel bilmişsin canımcım,Allah zannın üzere muamele eder inşaallah :)
  Ben de sen ve coyote gibi değerli insanlarla tanıştığıma memnunum şu sözlük şeysinde ;)
  İstifadeli paylaşımlarla, birlikte olmak dileğiyle emilican :)

  YanıtlaSil
 2. :))
  seker bir sey olmus bu..
  söz denizinin baliklarina kaynamak kolaydir :)
  hele ki bagimli oldunmuydu, tu tutabilirsen..

  YanıtlaSil
 3. amin tazekahvecim:)

  evet, ister istemez bağlımlısı oluyorsun. bir de sözlük yazarlarının çok güzel bloglara sahip olduğunu görünce insan daha bir mutlu oluyor:)

  YanıtlaSil