Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

26 Aralık 2011 Pazartesi

Geçmiş her zaman cazip gelir

Kulağımda geçmişe dair müzikler yankılanıyor. Durun durun bu bir Frank Sinatra şarkısı...

Yazıyla alakası olmayan bir girişten sonra konumuza gelelim.

Geçmiş bana her zaman cazip gelmiştir, sanki her sene bir önceki seneyi özler, dururum. Eskiden yanlış bir zamanda dünyaya geldim sanırım derdim. Artık demiyorum, çünkü öğrendim ki bu Allah'ın verdiğine razı olmamak demek. Kul olarak biz ondan razı olduğumuzu göstermezsek , Rabim bizden razı olur mu? O yüzden bazen ruhumuza ağır gelse de Elhamdülllah.

Aslında bu biraz da romantiklikten kaynaklanıyor. Geçmişi anlatan filmleri de seviyorum, özellikle dönem kıyafetlerine bayılıyorum:) Hele bazıları tesettüre tam uygun oluyor aynı zamanda asil duruyor:)) Dün akşam da sonunda ne zamandır izlemek istediğim ama bir türlü seyredemediğim  böyle bir filmi seyrettim. Günümüzde geçiyor gibi görünse de aslında geçmişte de geçen bir filmdi, Midnigt in Paris.

Filmi anlatmayacağım çünkü bir daha seyretmek istiyorum, notlar alarak. O notlardan çıkan bir yazıyı yayınlamak istiyorum nasip olursa. Ama şöyle özet geçmek gerekirse benim gibi bir romantiğin aynı zamanda bir yazarın geçmişle bir şekilde bağ kurmasını anlatıyor.

Filmde kimler yok ki, Ernest Hemingway'den T. S Eliot'a , Pablo Picasso'dan Dali'ye:))) her karkaterin özelliğini bana göre başarılı bir şekilde yansıtmşlar ama en iyisi bence Hemingway'di bir anda kendisiyle tanıştığımın hayalini kurdum. Öylesine gerçekçi ve harbi ve de kabadayıydı ki. Bir yerde ölümden korkan yazar olamaz dedi. Bunu da aklımın bir köşesine not ettim.

Paris manzarası, görüntüleri de insanı çok cezbediyordu. Tabii ki yine bir romantik olarak Paris' e gitmenin hayalini kurup, duasını da ettim. Geçmişe özlem duymayı bırakıp şimdiki zamana bakıp, bugünü kurtarmak gerek biraz da. O yüzden şimdi iş başına...:)
Share this article with your friends.

2 yorum:

  1. "geçmiş, gelecek; gerçeğe perdedir... ikisini de ateşe ver..." (mevlana)

    YanıtlaSil
  2. bedüzzaman hz. de kader de bırak der...

    YanıtlaSil