Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

28 Ekim 2010 Perşembe

konserdeki yabancı-10

Sedef'le buluşuklarında onda gördüü değişime inanamadı, Sedef çok zayıflamıştı. Sağlıklı görünüyordu ama bu kadar çabuk böyle zayıflamasına da şaşırmışı, ağzını açıp soracaktı ki tam nedenini anladı; üzüntü.

Oturup uzun uzun konuştular, dertleştiler. Sedef tüm yaşadıklarını anlattı. Deniz de onu dinledi, teselli etmeye çalıştı, onlar konuşurken Kemal bir kere daha aradı ama cevap vermedi. Sedef'te sormayınca hiç bir şey anlatamadı tabii, içinde kaldı. Kendine yine kızdı; Sedef'in dertleri arasında benim düşündüğüm şeye bak dedi, bencillik yapmak istememşti. İyi ki düşüncelerden sorumlu değiliz dedi kendi kendine, çünkü düşünceleri bir o yana bir bu yana savruluyordu.

Neyse ki Sedef ona onlarda kalması için fazla ısrar etmeyip bir otele bıraktı. Deniz onu anlıyordu, ne de olsa yaşadıkları kolay değildi. Otele girer girmez yine telefonu çalmaya başladı Kemal'di, bu sefer açtı.

Gülümsemesine engel olmaya çalışarak:

-Efendim, dedi.
-Deniz, merhaba nasılsın? Kaç gündür arayamadım, şehir dışına çıkmam gerekti, acilen gittim. Biliyorum, biliyorum aramalıydım, zaman bulabilirdim ama her şeyi her şeyi anlatacağım, yeter ki dinle beni diye hızlı hızlı anlatıyordu.

Deniz ise onun bu heyecanlı haline inanamıyordu, konserde uzaktan gördüğü yabancı bu muydu? O zaman çok daha hoştu; heyecandan bu hale düşmesi ayrı bir keyif verdi ama hala neden aramadığını söylemişti, lafı ağzında geveler gibiydi. Deniz sorarsa sanki hep onun aramasını beklediğinin anlaşılacağından korkup sesini çıkarmadı sessiz sessiz dinledi.

- Deniz, özür dilerim, çok özür dilerim diyene kadar da telefonda daldığının farkında değildi.
- Tamam, tamam bir şartla affederim; İstanbul'a geldiğimde görüşmek şartıyla! Bu cümle ağzından çıkar çıkmaz kendini teyit etti; evet, ben aşığım dedi.
- Sen nerdesin? dedi Kemal, sesi biraz setleşmişti.

Deniz kısaca ona olanları anlattı ve en erken pazartesi gelebileceğini de ekledi.
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder