Drop Down MenusCSS Drop Down MenuPure CSS Dropdown Menu

23 Eylül 2010 Perşembe

konserdeki yabancı-2

Deniz o gün iş yerinde ciddi bir sorunla karşılaşmıştı, gerçi bir süredir her gün ciddi sorunlarla kaşılaşıyordu, en ciddi sorunu ise işini hiç ama hiç sevmemesiydi buna iş yerindeki arkadaşları da dahil. Hiç bir ortak yönü olmadığı bir sürü uçarı insan diye yorumluyordu onları. sıkılmıştı, iç huzuru yoktu. Hayatında bir şeyleri ciddi anlamda değiştirmek istiyordu ama buna cesaret yoktu.

Son günlerde tüm yaşamını gözden geçiriyordu, işini sevmiyordu,  yaşadığı yeri sevmiyordu. Ne yaşadığı yere aitti ne çalışığı insanların ortamına aitti. Arada derede kamıştı, herkesten farklıydı ama bu onu yalnızlığa itiyordu. Ah yalnızlık! Aşk hayatı da bomboştu. Sevdiği, ilgi duyduğu son insan onu aldattığında hayatına kimseyi ama kimseyi almayacaktı, bundan sonra bu şekilde yaşayacaktı en azından bu şekilde yeminler etmişti. Uzun bir süredir de sadıktı bu yeminine ama son zamanlardaki bu yoğun yalnızlık hissi zorluyordu onu, hayatında biri olsun istiyordu ama öyle eften pütfen  biri değil, gerçek sevgiyi yaşayacağı, güvenebileceği, onu seven, değer veren biri... Belki vardı böyle biri bir yerlerde. Ne zaman böyle düşünse kendini içten içe paylardı; "Ah ne kadar da iyimserim."

Konser öncesinde oturmuşlar bir kaldırımda öylece duruyorlardı. Bekliyorlardı, bu gece daha önce canlı olarak dinlemedikleri bir grup çıkacaktı hem sert notalarda kendilerini kaybedeceklerdi hem de görsel olarak çok başarılı olacağı tahmin edilen bir sahne performansı seyredeceklerdi.

Birden kendini huzurlu hissetti Deniz, yanında Sedef vardı, hava kararmştı, sevdiği bir şarkıcıyı dinleyecekti, hava ne sıcaktı ne serin, rüzgar tatlı tatlı tenini canlandırıyordu. Evet, buraya eğlenmek için gelmişti, eğlenecekti en azından bir kaç gün sonra konserler bittiğinde hiç bir şey için pişman olmayana kadar....

Konser başladığında herkes hareketlenmiş, etraf iyice cıvıl cıvıl olmuştu. Çevreleri bomboşken dolmuştu.

Derken yanlarına bir kaç kişi geldi, kendilerince dans ediyorlardı.

İçlerinde biri vardı ki gözlerini Denizin üzerinden ayıramıyordu.

not: devamı tabi ki var ve ne demiştik çalan en adi hayvandır.
Share this article with your friends.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder